Наука

Від Антарктики до Арктики: українські та польські полярники об’єднають дослідження на двох полюсах

Наука

Науковці з України та Польщі домовилися про спільні дослідження в Арктиці й Антарктиці

Зміст

Про це повідомив Національний антарктичний науковий центр України.

Науковці підписали у Варшаві угоду між Національним антарктичним науковим центром та Інститутом геофізики Польської академії.

Документ передбачає спільні геофізичні дослідження у 2026–2027 роках на польській полярній станції “Хорнсунн” імені Станіслава Сідлецького (Свальбард, Арктика) і на українській “Академік Вернадський” (Антарктика).

На меті – створити дві синхронні лабораторії в обох полярних регіонах. Науковці взаємно калібруватимуть обладнання для магнітних вимірювань, відбиратимуть зразки у районах обох станцій тощо.

“Біполярними бувають не лише розлади, а й дослідження. Порівняння одних і тих самих процесів у двох полярних регіонах – ключ до виокремлення глобального від локального і до розуміння планетарних процесів. За враженням, Арктика – це в чомусь “Антарктика навиворіт”. Схоже, але не ідентично. Щиро тішуся, що ми з польськими колегами дивимося в майбутнє, а не в минуле. І завдяки цій співпраці нашим науковцям відкрито шлях до Арктики. Наступний крок, звісно, після Перемоги – своя станція там”, – зазначив директор НАНЦ Дикий.

Полярники пояснюють, що ця угода є “вікном” України в Арктику, де українці не мають власної бази, але тепер зможуть долучитися до арктичних досліджень. У межах угоди вже наприкінці літа двоє українських геофізиків – Юрій Сумарук та Антон Кушнір – поїдуть до Арктики для проведення спільних досліджень.

  • Британські вчені вперше випробували на людях вакцину проти коронавірусів. Дослідники зауважують, що препарат може допомагати не тільки проти існуючих вірусів, а й тих, які виникнуть у майбутньому.

 

Інше в категорії

Завантажити ще Завантаження...No more posts.