Україна провела черговий обмін військовополоненими. Додому повернулися 160 українських захисників, які перебували в російській неволі ще з 2022 року.
Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський.
Серед звільнених – військовослужбовці Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту, Національної гвардії та Державної прикордонної служби. Вони боронили Україну в Маріуполі та на «Азовсталі», а також на Донецькому, Луганському, Харківському, Запорізькому, Київському, Чернігівському та Сумському напрямках.
Президент подякував команді, яка щодня працює над поверненням українців із полону, а також українським військовим, які на передовій забезпечують можливість проведення обмінів.
«Памʼятаємо про всіх, хто в неволі. Перевіряємо по кожному прізвищу. Усіх маємо повернути – і військових, і цивільних», – наголосив Володимир Зеленський.
Як деталізували у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими серед звільнених зокрема 115 оборонців Маріуполя.
Окрім солдатів і сержантів, додому вдалося повернути 58 офіцерів.
Наймолодшому звільненому Захиснику виповнилося 26 років. Найстаршому – 66.
Усі визволені пройдуть медичний огляд, отримають необхідне лікування, грошові виплати, документи, відправляться на реабілітацію для повернення до суспільства після тривалої ізоляції у російському полоні.
У штабі також подякували Сполученим Штатам Америки та Об’єднаним Арабським Еміратам за важливе посередництво та сприяння в організації обміну, й усім державним структурам, організаціям і фахівцям, які щодня працюють заради повернення наших громадян додому.

















