Новини Суми

Аграрії Сумщини просять скоротити комендантську годину на період жнив

Сільгоспвиробники Сумщини звернулися до обласної влади з пропозицією дозволити пересування з 4-ї години ранку.

На думку аграріїв, це допоможе краще організувати польові роботи влітку, особливо напередодні жнив. Про таку ініціативу розповів керівник ТОВ «СГП «Сілва» Валерій Лютий.

«У поле треба виїжджати якомога раніше. Вранці не так спекотно, комфортніше працювати. Та й з точки зору безпеки у світлу пору доби краще. Якщо, не дай Боже, щось станеться, допомогу буде легше надати», – зазначив аграрій.

За його словами, цю пропозицію підтримали колеги з різних районів області. Питання вже обговорили на засіданні аграрного штабу при Сумській ОВА за участю профільних структур та сільгоспвиробників.

Нині аграрії Сумщини завершують підготовку до жнив. За інформацією Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА, погодні умови останніх тижнів були сприятливими для росту культур та проведення польових робіт.

Триває догляд за посівами: поля обробляють від бур’янів, шкідників та хвороб, щоб захистити майбутній врожай.

Збирання ранніх зернових та олійних культур на Сумщині очікується на межі першої та другої декад липня.

Сільгосппідприємства області мають зібрати ранні зернові та зернобобові культури на площі 159,5 тисячі гектарів, а озимий ріпак – на площі 46,4 тисячі гектарів.

Аграрії сподіваються, що їхню пропозицію врахують. В умовах війни кожна година світлового дня важлива для проведення жнив і забезпечення продовольчої безпеки.

Telegram

Instagram

Facebook

Інше в категорії

Завантажити ще Завантаження...No more posts.