Правоохоронці Чернігівщини оголосили підозру 21-річній жительці Новгород-Сіверщини у шахрайському заволодінні грошима її тітки та чоловіка-іноземця. Про це повідомляють у Чернігівській обласній прокуратурі.
За даними слідства, восени 2023 року фігурантка переконала свою тітку та її чоловіка, громадянина Франції, переказати заощадження в іноземній валюті — понад 300 тисяч євро — до одного з українських банків. Гроші мали зберігатися на депозитному рахунку, який підозрювана відкрила на власне ім’я. Потерпілі планували використовувати ці кошти в Україні на власний розсуд.
Для створення видимості контролю за рахунком жінка спочатку вказала фінансовим номером у мобільному банкінгу телефон своєї тітки. Згодом вона змінила цей номер на особистий, заблокувавши родичам доступ до застосунку.
Після завершення терміну дії депозитних договорів підозрювана отримала на свій рахунок понад 9 мільйонів гривень разом із відсотками. Майже 289 тисяч гривень вона переказала іншій родичці, а решту — понад 8,8 мільйона гривень — витратила на власні потреби.
Загалом зловмисниці вдалося заволодіти коштами на суму понад 8,5 млн грн.
Їй загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.










