Четвер, 5 Грудня, 2024

ВІЙНА

Економіка

В Росії почали масштабні перевірки через стрімке зростання цін на молоко

В Росії почали масштабні перевірки через стрімке зростання цін на молоко

Фото: Getty Images (ілюстративне фото) В Росії стрімко зростають ціни на молоко

З 2022 року собівартість виробництва молока в Росії зросла на 24%, а переробка – на 15-18%, залежно від категорії.

Генеральна прокуратура Росії перевірить інформацію щодо завищення виробниками цін на молочну продукцію. Про це інформує The Moscow Times у вівторок, 12 листопада.

“З урахуванням особливої ​​соціальної значущості молочної продукції органи прокуратури дадуть принципову оцінку діям суб’єктів господарювання”, – повідомили у генпрокуратурі РФ.

Перевірка організована спільно з Федеральною антимонопольною службою, міністерством сільського господарства РФ та міністерством промисловості та торгівлі РФ. При виявленні порушень вживатимуть “заходи прокурорського реагування”. Ситуацію у молочній галузі російське відомство взяло на особливий контроль.

Згідно з даними національної спілки виробників молока РФ, з 2022 року собівартість його виробництва зросла на 24%, а переробка – на 15-18%, залежно від категорії. Як повідомляє Росстат, із січня по жовтень поточного року роздрібні ціни на молоко збільшились на 12,41%.

Сервіс моніторингу цін “Ценозавр” зазначає, що з початку листопада минулого року вартість пляшки молока обсягом 900 мл зросла в середньому на 14,7%. У перші місяці 2024 року ціни залишалися відносно стабільними, проте з осені молоко подорожчало ще на 8,9%.

Так, 12 листопада найбільший виробник питного молока в Росії – компанія “Вімм-Білль-Данн”, що належить американській PepsiCo, – повідомила торгові мережі про підвищення відпускних цін на 3,4%. Раніше ще один великий гравець, компанія “Екомілк”, також поінформував ретейлерів про зростання відпускних цін на молочну продукцію на 10%.

Раніше Росія вимушено розпочала імпорт вершкового масла з ОАЕ та Туреччини через рекордне зростання цін.

Нагадаємо, у Росії фіксують стабільно високе зростання цін. Основні інфляційні фактори – дефіцит кадрів, бюджетні вливання, швидке зростання кредитування та інші.

Центральний банк РФ підвищив ключову процентну ставку відразу на 200 базисних пунктів – до 21% річних, що є найвищим показником із лютого 2003 року.

Джерело

Інше в категорії