У середу, 9 жовтня, у залі засідань Охтирської міської ради відбувся тренінг для відібраних отримувачів грошової допомоги на відновлення господарської діяльності та розвиток виробництва, а саме – для розвитку молочарства.
Даний проєкт реалізується в рамках Угоди «Сприяння відновленню засобів до існування в сільському господарстві на рівні громад та зміцнення молочного ланцюга доданої вартості в постраждалих від війни районах Сумської області» між ФАО та Асоціацією виробників молока за фінансової підтримки Фонду відновлення українських громад.
За умовами програми, її учасники повинні пройти серію освітніх тренінгів для розвитку свого господарства від кращих фахівців ринку.
По завершенню тренінгів, ті, хто покажуть найкращі результати під час перевірки знань, зможуть отримати грошову допомогу у розмірі 40,5 тис. грн на відновлення господарської діяльності та розвиток виробництва.
Мета навчання: підвищити рівень професійних знань та навичок у галузі сільського господарства для відібраних отримувачів допомоги, спрямованих на відновлення та розвиток молочного виробництва. Навчання передбачає надання теоретичної та практичної інформації, необхідної для зміцнення молочного ланцюга доданої вартості та підвищення ефективності виробництва молока.
Зокрема, учасники навчання отримали знання про якість та безпечність молока, дізналися про належні практики доїння корів, здоров’я корів, особливості догляду за телятами та їх вирощування, молочні технології тощо.
Навчання проводили фахівці, які мають успішний практичний досвід у сфері молочарства:
Олександр Маслак – директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА.
Сергій Панченко – національний фахівець по тваринництву Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).
Катерина Збаравська – фахівчиня навчального центру Dairy Center Kischenzi.
Олена Жупінас – заступниця генеральної директорки Асоціації виробників молока; керівниця проєктів співпраці з державними органами влади; координаторка проєктів з продажу сирого молока учасниками АВМ; має багаторічний досвід роботи на керівних посадах на молокопереробних підприємствах (Компанія «Терра Фуд», ВАТ «Вімм-Білль-Дан Україна», Компанія «Мілкіленд», Києво-Святошинський молокозавод, Черкаський міський молочний завод); спікерка і тренерка галузевих семінарів, форумів та конгресів як місцевого, так і міжнародного форматів.
Валерій Лотоцький – керівник та співзасновник Консультаційного центру АВМ України та Центрів ветеринарного обслуговування; кандидат ветеринарних наук; доцент кафедри репродуктології тварин Білоцерківського національного аграрного університету; 25 років ветеринарної практики; міжнародний експерт галузі, консультант IFC; куратор навчального центру Dairy Center Kischenzi.
Артем Арутюнов – керівник департаменту технології виробництва молока КЦ АВМ та GAF; експерт з управління блоком годівлі ВРХ; має 17 років досвіду в галузі молочного тваринництва та 13 років практичного досвіду роботи на посаді головного консультанта з блоку годівлі ВРХ. Учасник навчальних програм «Cochran Fellowship» (США) та MASHAV (Ізраїль); неодноразово брав участь у консультаційних проектах з ФАО та ЄБРР. Куратор навчального центру Dairy Center Kischenzi.