Середа, 18 Вересня, 2024

ВІЙНА

Новини Конотоп

Що відбувається з річкою Сейм?

Що відбувається з річкою Сейм?

За 2 км від кордону з російською федерацією в с. Тьоткіно розміщено діючий цукровий завод. Відходи від цукрового заводу видаляються до бардонакопичувача. Ймовірно, нині ми спостерігаємо, як ці відходи спливають річкою, не маючи змоги ліквідувати джерело забруднення. Про це пишуть у Департаменті захисту довкілля та природних ресурсів Сумської ОВА.

Працюють відповідні служби, дослідження проводяться у 5 лабораторіях, починаючи з першого дня фіксації забруднення Сейму. Відбір проб здійснюється з відповідною періодичність та у створах, визначених районною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, – зазначили в Департаменті.

За гідрохімічними показниками фіксується відсутність розчиненого у воді кисню та високий показник ХПК, високий вміст зважених речовин, що свідчить про значне забруднення річки органічними речовинами.

Як результат фіксується мор риби вниз за течією річки від кордону. Загибель риби відбувається внаслідок задухи, нестачі кисню у воді, який виникає внаслідок окислення органічних відходів.

Можливі наслідки для довкілля: втрата середовища існування живих організмів; довготривала деградація екосистеми; знищення та скорочення чисельності водних видів та біорізноманіття не лише водойми, але й на значно ширших територіях, пов’язаних із цими екосистемами. Крім того, науковці говорять і про загрозу місцю існування популяції червонокнижної тварини – хохулі руської (в Україні тут чи не єдине документально підтверджене місце знаходження цього виду).

Що відбувається з річкою Сейм?

Станом на 24 серпня, фіксується розповсюдження забруднення на відстані 88 км по руслу річки Сейм (територією Сумської області протікає 167 км).

Незмінна динаміка щодо вмісту розчиненого у воді кисню – його практично немає в усіх досліджуваних створах. Показники ХПК досі високі, перевищують допустимі більше ніж в 3 рази.

Вміст радіонуклідів не перевищує показники характерні для Сумської області за даними багаторічних спостережень.

Громадами спільно з спеціалізованими службами проведено збір та захоронення мертвої риби. Встановлено інформаційні таблички про заборону купання, вилову риби та використання води.

Забруднені води вже на території Кролевецької громади – поблизу сіл Камінь та Мутин.

На жаль, ситуація залишається тривожною. Крім того, другий день поспіль в с. Манухівка фіксується падіння рівня води орієнтовно на 50 см.

Заходи безпеки для місцевих жителів залишаються ті самі. Просимо утриматися від купання, вилову риби та використання води. Далі досліджуємо стан води в річці і працюємо над шляхами відновлення річкової екосистеми, – підкреслили в Департаменті.

Схожі публікації