Четвер, 12 Грудня, 2024

ВІЙНА

Новини Шостка

Сумщина працює над виконанням плану впровадження розподіленої генерації

Про деталі роботи під час засідання Сумського регіонального Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України розповів перший заступник голови Сумської ОДА Тарас Савченко.

Сумщина працює над виконанням плану впровадження розподіленої генерації

На виконання завдань Уряду та обласного Плану упровадження розподіленої генерації та забезпеченості резервними джерелами енергії на Сумщині передбачаються заходи з розбудови розподіленої генерації, у тому числі, забезпечення області генераторами, встановлення когенераційних установок та модульних котелень, сонячних електростанцій та систем накопичення енергії на громадських та адміністративних будівлях.

Сумщина працює над виконанням плану впровадження розподіленої генерації

Як повідомив Тарас Савченко, на Сумщині досить високий рівень забезпечення генераторами. Але завдяки співпраці з міжнародними партнерами їх може бути ще більше.

Під час нещодавньої наради з одним із японським агентством «JICA» нам пообіцяли протягом найближчих 3 місяців повністю закрити потребу в генераторах потужністю понад 100 КВт для суб’єктів господарювання теплового господарства і водопостачання та водовідведення. Тож ми сподіваємось, що завдяки міжнародним партнерам цей відсоток ми максимально наблизимо до 100%, – розповів перший заступник начальника Сумської ОВА.

Сумщина працює над виконанням плану впровадження розподіленої генерації

Особливо популярним у світі сьогодні є встановлення когенераційних установок. На Сумщині, як зазначив Тарас Савченко, наразі визначені місця в 4 містах області, де мають бути ці установки. Проводяться перемовини з донорами щодо передачі відповідного обладнання.

Наразі на Сумщині фактично встановлено 3 когенераційні установки, потужністю 4,5 МВт, – розповів Тарас Савченко. – Також до Сумської ОВА звернулись підприємства щоб ми підтримали спрощену процедуру встановлення 4 когенераційних установок у агросфері загальною потужністю 8,5 МВт, а також 6 одиниць орієнтовною потужністю 25 МВт на промислових підприємствах. Ми звернулись до Уряду та іноземних партнерів щодо сприяння у реалізації проектів з розвитку розподіленої генерації, паралельно проводимо роботу з бізнесом і маємо перші результати.

Учасники засідання подякували міжнародним та українським партнерам, з якими Сумська ОВА працює в питанні розподіленої генерації. Це «Tetratec», «GIZ», і «JICA», і «Мирне небо Харкова», і USAID, а також Мінінфраструктури та Міненерго.

Сумщина працює над виконанням плану впровадження розподіленої генерації

Йшлося під час засідання і про ще один блок Плану, а саме впровадження сонячної та вітрової генерації і накопичувачів енергії, які можуть бути додатком до сонячних електростанцій або окремим проєктом.

На Сумщині за запевненням інвесторів, невдовзі одна потужна сонячна електростанція на 5 МВт почне генерувати енергію.

Крім того, Сумська ОВА, виконуючи доручення Прем’єр-міністра та уряду, відпрацювала разом з громадами питання встановлення сонячних електростанцій з відповідними накопичувачами на адміністративних будівлях (йдеться, про заклади охорони здоров’я, ЦНАПи тощо).

Від громад ОВА отримала 174 заявки, було визначено 50 пріоритетних і направлено їх на Державне агентство з енергоефективності й енергозбереження з метою отримання допомоги в реалізації цих проєктів.

Сумщина працює над виконанням плану впровадження розподіленої генерації

Крім того, на Сумщині вже до кінця року будуть встановлені сонячні батареї на 6 адмінбудівлях за рахунок міжнародних партнерів.

Наразі ми працюємо над механізмом протидії енергетичному геноциду з боку рф та прикладемо максимум зусиль, щоб наша область була зі світлом та теплом, – підкреслив начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир Артюх.

Інше в категорії