Четвер, 12 Грудня, 2024

ВІЙНА

Наука

Уряд затвердив підхід до оцінки безпечності шкіл в умовах війни

Уряд затвердив підхід до оцінки безпечності шкіл в умовах війни

Уряд затвердив підхід до оцінки безпечності шкіл для очного навчання в умовах війни у межах комплексної програми "Школа офлайн"

Зміст

Про це повідомив віцепрем’єр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

За його словами, під час створення програми “Школа офлайн” головним завданням було знайти найбезпечніші школи для очного навчання – такі, що мають укриття, достатню кількість учнів та розташовуються далеко від обʼєктів, по яких атакує РФ.

Зокрема було проаналізовано інформацію про геолокацію закладів освіти, кількість учнів і персоналу, формат навчання, геолокацію вибухів, близькість об’єктів інфраструктури та воєнних обʼєктів, близькість до лінії фронту та статус кожної громади, зокрема окупованих, де тривають активні бойові дії та чи вони можливі.

Уряд затвердив підхід до оцінки безпечності шкіл в умовах війни

Фото: Михайло Федоров

 

Зазначається, що на основі цієї інформації визначили віддалені школи в різних регіонах, де треба збудувати або відремонтувати укриття. Ці школи розташовані віддалено від військових обʼєктів, обʼєктів інфраструктури, лінії фронту, і там є запит на відновлення офлайн-навчання, каже міністр.

“Якщо ми не виведемо школярів у безпечний офлайн зараз, то ризикуємо втратити покоління. Спочатку ковід, потім повномасштабне вторгнення – як результат, українські школярі відстають від однолітків з інших країн на 2 роки навчання”, – додав Федоров.

Про “Школу офлайн”

Міністерство освіти і науки України з 1 вересня впроваджує комплексну стратегію “Школа офлайн”, щоб повернути 300 тис. учнів до безпечного очного навчання, та підвищити якість дистанційного там, де неможливий очний формат.

За словами міністра з цифровізації Михайла Федорова, школа офлайн містить п’ять основних компонентів, які покривають потреби різних категорій учнів та вчителів, серед них: внутрішньо переміщені діти навчатимуться за місцем перебування очно, школярі за кордоном вивчатимуть дистанційно лише предмети з українознавчим компонентом, за інші дисципліни бали перезарахують з іноземних шкіл у всіх класах. 

Також дітей з ТОТ і прифронтових територій навчатимуть індивідуально, підлаштовуючись під потреби та графік кожної дитини. Михайло Федоров підкреслив, що базою для повернення дітей у школи є інфраструктура, тому наразі будуються укриття, купуються автобуси та забезпечуються девайсами кабінети. 

Крім того, 31 липня Міністерство освіти і науки України запустило гарячу лінію “Школа офлайн”, де батьки та школярі можуть дізнатися про зміни у навчанні.

Інше в категорії