Українські біженки. AP/Petr David Josek
У Центрі економічної стратегії заявили, що приблизно 1,5 млн жінок, які до вторгенння працювали в Україні, зараз живуть за кордоном. І це більші втрати для української економіки, ніж чоловіки, які пішли в ЗСУ.
Такі дані озвучив виконавчий директор Центру Гліб Вишлінський під час дискусії в медіацентрі "Україна".
Вишлінський зазначив: якщо порівняти число 1,5 млн (жінок) із кількістю чоловіків, які виїхали, загинули, втратили працездатність, працюють в Силах оборони, але не працюють на створення доданої вартості в економіці — українська економіка, можливо, втратила менше чоловіків, ніж жінок.
Науковець, CEO групи компаній Advanter Group Андрій Длігач на зустрічі в медіацентрі додав, що наразі заповненість вакансій у бізнесі становить 74%, а до повномасштабного вторгнення — 92%. Ці показники є одним із чинників, які впливають на збільшення інфляції.
Згідно з аналізом Опендатаботу, у 2023 році жінки в Україні відкрили щонайменше 154 тисячі нових ФОПів та очолили понад 10 тисяч нових компаній. Це більше за половину від загальної кількості відкритих бізнесів. За перший квартал 2024 року жінки заснували 43 554 нових ФОПів. Це теж більш ніж половина — 59%.
22 липня заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна на зустрічі з представниками МВФ поінформувала, що для стабільного зростання ВВП Україні потрібні 4,5 млн працівників додатково.
За даними Євростату, статус тимчасового захисту в країнах ЄС отримали 4,3 мільйона людей, які залишили Україну унаслідок повномасштабного вторгнення Росії. Це дані станом на 31 травня. 98% з них – громадяни України.