Для економії важливо знати, на якій швидкості найкраща витрата палива.
Усі власники автомобілів, що працюють на паливі, змушені регулярно заправляти свій транспортний засіб. Природно, що вони намагаються всіляко заощадити, адже ціни на бензин і дизель зараз “кусаються”. Що ж кажуть водії щодо того, на якій швидкості найкраща витрата палива, розповімо в матеріалі.
На якій передачі більша витрата бензину – золоте правило
Те, з якою інтенсивність двигун “їсть” пальне, залежить від багатьох чинників, таких як марка і технічний стан автомобіля, стиль їзди водія, погода і якість дороги. Важливо знати, які з передач найекономніші. Вважається, що на низьких передачах рівень витрати палива найвищий, адже на них двигун працює в режимі підвищених обертів для забезпечення зусилля для руху. Тому рекомендується перемикати передачі на більш високі при збільшенні швидкості їзди. Закономірність проста: що нижча передача, то більша витрата бензину і навпаки.
За якої швидкості збільшується витрата палива – досвід водіїв
Автоексперти стверджують, що найоптимальнішою в плані економії бензину вважається швидкість в районі 70-90 кілометрів на годину (в місті і на трасі відповідно). Якщо їхати швидше, то витрата палива різко збільшується через зростання рівня опору повітря. Наприклад, при швидкості 120 км/год двигун спалює приблизно на 20% більше пального, ніж при 90 км/год. Після досягнення 150 км/год витрата палива досягає свого пікового значення.
Подивимося, що ж кажуть з цього приводу водії. Один з автомобілістів на Reddit, посилаючись на дослідження Аргоннської національної лабораторії, фактично підтвердив загальноприйняту позицію. Він написав, що автомобілі з бензиновим двигуном досягають максимальної економії палива за швидкості 80 км/год. За його словами, витрата палива автомобілів на дизелі поступово знижується від 75 до 80 км/год, а потім різко зростає. Гібридний електромобіль втрачає ефективність у діапазоні від 75 до 120 км/год.
Інший водій зазначив, що у кожного автомобіля є своя швидкість, яка забезпечує максимальну економічність. Він стверджує, що вона визначається загальним передавальним відношенням між двигуном і ведучими колесами, витратою пального за обертів двигуна, достатніх для підтримання певної швидкості, і загальним опором автомобіля.
“З мого досвіду водіння різних автомобілів я дійшов висновку, що швидкість 56-75 км/год забезпечує максимальну економічність. На більш високих швидкостях опір зростає експоненціально, і тільки суперпідвищувальна передача і аеродинаміка, що перешкоджає впливу вітру, можуть підвищити економічність”, – додав він.
Ще один користувач стверджує, що при подвоєнні швидкості потрібно вчетверо збільшити потужність, необхідну для подолання опору повітря, що потребуватиме більше палива. Він також підтвердив, що більшість автомобілів розраховані на максимальну ефективність при швидкості 90 км/год.
“Більше швидкості = більше економічності. Чи є в цьому частка правди? Коротенько, ні. Зазвичай існує оптимальне значення швидкості 60-96 км/год”, – написав інший автомобіліст.
Раніше ми писали, як правильно їздити, щоб економити бензин.