Наука

Вчені розробили ефективний та екологічний метод переробки батарей

Інноваційна технологія дозволяє повертати понад 92% критично важливих металів з літій-іонних батарей і створювати з них відновлені з продуктивністю на рівні нових.

Команда науковців з Політехнічного інституту Вустера (США) розробила методику переробки літій-іонних батарей, яка є одночасно ефективною та безпечною для довкілля, повідомляє Techxplore.

Нова гідрометалургійна технологія орієнтована на переробку зношених катодів з низьким вмістом нікелю – матеріалів, які зазвичай складно відновити стандартними способами. На відміну від традиційної переробки, новий метод дозволяє відновити понад 92% важливих металів – нікелю, кобальту та марганцю – та перетворити їх на високопродуктивний катодний порошок.

Випробування показали, що акумулятори, виготовлені з використанням перероблених матеріалів, демонструють ефективність, аналогічну батареям з первинної сировини: вони зберігають 88% ємності після 500 циклів заряджання та понад 85% після 900 циклів у комерційних акумуляторах.

Окрім цього, новий метод споживає на 8,6% менше енергії, ніж звичайна гідрометалургія, і зменшує викиди CO2 на 13,9%, що робить його ще більш привабливим з екологічної точки зору.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Китаї створили ядерну батарейку, яка може працювати 50 років.

Інше в категорії

Завантажити ще Завантаження...No more posts.