Наука

Найбільші 28 міст США повільно тонуть – дослідження

У великих містах навіть невеликі відхилення в рівнях землі можуть призвести до дороговартісних пошкоджень інфраструктури, які стають помітними лише тоді, коли вже можуть бути катастрофічними.

Згідно з новим супутниковим дослідженням, усі 28 найбільш населених міст Сполучених Штатів поступово потопають. Як повідомляє ScienceAlert, це відбувається через тиск урбанізації, зміну рівня ґрунтових вод, посухи або підвищення рівня моря, у залежності від регіону.

У кожному з досліджених міст принаймні 20% міської території показали ознаки просідання між 2015 і 2021 роками. А в 25 містах із 28 понад 65% території просідає. Загалом ідеться про 34 мільйони американців – приблизно 12% населення США, які мешкають у зонах, де земля повільно опускається.

Найбільш уразливими виявилися такі мегаполіси, як Чикаго, Даллас, Г’юстон, Нью-Йорк, Денвер, Шарлотт і Колумбія. У деяких районах просідання перевищує 5 мм на рік – критичний показник, що може спричинити тріщини в дорогах, будівлях і мостах, а також збільшити ризик повеней. У Г’юстоні понад 40% території опускається швидше ніж на 5 мм щороку, а 12% – швидше ніж на 10 мм. Основними причинами є надмірне викачування ґрунтових вод і видобуток нафти й газу.

У Нью-Йорку, Лас-Вегасі та Вашингтоні, де просідання відбувається нерівномірно, ризики зростають ще більше. Навіть невеликі відхилення в рівнях землі можуть призвести до дороговартісних пошкоджень інфраструктури, які стають помітними лише тоді, коли вже можуть бути катастрофічними.

Дослідження також виявило понад 29 тисяч будівель у високоризикових зонах. Науковці припускають, що зміни рівня ґрунтових вод мають ключове значення в цих процесах. Це означає, що обмеження викачування води з підземних резервуарів може допомогти уповільнити просідання.

Рішення проблеми для кожного міста будуть індивідуальними: деякі потребуватимуть покращених дренажних систем, інші – укріплення або підняття ґрунтів. Узбережжя, де зростає рівень моря, потребують систем захисту від солоної води та штормів.

Дослідження було опубліковане в журналі Nature Cities.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що названо місто, яке найшвидше тоне у світі.

Інше в категорії

Завантажити ще Завантаження...No more posts.