Суспільство
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та міністр освіти і науки України Оксен Лісовий розповіли про організацію освітнього процесу в умовах війни
Зміст
Про це повідомляє кореспондентка Еспресо Наталя Стареправо.
Денис Шмигаль наголосив, що наразі в Україні значна увага приділяється саме забезпеченню офлайн навчання.
“По-перше, виділяємо колосальні кошти, мільярди гривень, для будівництва відповідних підземних шкіл, для того, щоб дати дітям змогу вчитись безпечно, особливо в прифронтових регіонах. Фактично, ми вже третій рік повномасштабної війни знаходимо безпечні рішення для того, щоби діти могли здобувати освіту. Як діти з сімей ВПО, як діти, які залишаються на територіях, наближених до бойових дій, так і діти по цілій Україні”, – зазначив прем’єр-міністр.
Він також повідомив, що загалом цьогоріч вдалося повернути до офлайн навчання понад 100 тисяч дітей. При цьому, поставлено ціль повернути за шкільні парти 300 тисяч учнів.
Своєю чергою міністр освіти і науки України Оксен Лісовий наголосив, що Міністерство освіти діє в межах своїх повноважень.
“Стаття 57 прим. 1 Закону України про освіту дозволяє Міністерству освіти видавати накази з питань створення безпечного освітнього середовища, організації здобуття освіти, освітнього процесу і інших питань у сфері освіти і науки, які не врегульовані законом саме на умови воєнного стану”, – зазначив міністр.
Він також нагадав, що було досягнуто домовленості щодо аналізу окремих аспектів, які стосуються прифронтових прикордонних громад. Йдеться про пошук компромісних рішень на основі визначених критеріїв для того, щоб “пом’якшити його дію там, де вона об’єктивно не може бути реалізована”.
- Раніше повідомлялося, що цьогоріч блок питань з Історії України на Національному мультипредметному тестуванні охоплюватиме всі теми, передбачені програмою.