Хлопець зі США створив алгоритм штучного інтелекту, що допоміг виявити понад мільйон невідомих космічних об’єктів.
Американський старшокласник Маттео створив алгоритм на основі штучного інтелекту, який дозволив виявити 1,5 мільйона раніше невідомих об’єктів у космосі. Результати його роботи були опубліковані у The Astronomical Journal, повідомляє Phys.org.
Інтерес до астрономії у 18-річного хлопця виник ще в початковій школі, після відвідування публічної лекції у Каліфорнійському технологічному інституті. Згодом він почав вивчати астрономію та інформатику, а у 2022 році звернувся до вченого Деві Кірепатріка з проханням стати його науковим наставником.
Під час дослідження Маттео вирішив не переглядати дані вручну, а створити модель машинного навчання, яка зможе самостійно знаходити змінні об’єкти в космосі – від квазарів до вибухаючих зірок.
У 2024 році хлопець удосконалив свою модель для аналізу даних з інфрачервоного телескопа WISE. Розробка змогла виявити мільйони потенційно нових космічних тіл. Повний каталог об’єктів планують опублікувати у 2025 році.
“Мою модель можна використовувати для інших досліджень часового простору в астрономії та, можливо, будь-чого іншого, що надходить у часовому форматі”, – каже школяр.
За це досягнення Маттео отримав головну премію престижного наукового конкурсу Regeneron Science Talent Search – $250 тис. Зараз він працює в Каліфорнійському технологічному інституті, де займається обробкою даних з космічних місій, паралельно закінчуючи школу.
Раніше повідомлялося, що 12-річний Джексон Освальт із Мемфіса увійшов в історію як наймолодший у світі експериментатор, якому вдалося здійснити ядерний синтез.