Не всі знають, чи потрібно зливати воду з бойлера, коли ним не користуєшся.
Бойлер давно став одним з обов’язкових приладів удома, оскільки дає змогу не залежати від перебоїв із гарячою водою. Мало хто замислюється, але навіть ця техніка потребує певного догляду – її не можна просто повісити і забути про неї до поломки.
Сьогодні ми розглянемо – чи треба зливати воду з бойлера, в яких випадках це роблять і як правильно зливати воду з бойлера.
Коли потрібно зливати воду з бойлера
Почнемо з того, чи потрібно зливати воду з бойлера в разі тривалого відключення. Якщо прилад перебуває в помешканні, яке довго буде пустувати, то це рішення перешкодить замерзанню з подальшим пошкодженням бака.
Хтось може засумніватися в тому, чи потрібно зливати воду з бойлера, якщо не користуєшся, або все ж залишити його і не чіпати. Однак це може не тільки призвести до поломки приладу. Вода застоюватиметься і неприємно пахнутиме, усередині накопичуватиметься осад, а отже, складніше буде контролювати тиск у системі.
Також можна зайнятися профілактичним обслуговуванням – злити воду, щоб промити бойлер всередині. Це запобігає виникненню накипу і корозії, подовжує терміни роботи. Закономірно, що для проведення ремонту воду також зливають.
Як зливати воду з бойлера
Тепер, коли визначилися, навіщо зливати воду з бойлера, розглянемо сам процес.
Насамперед відключаємо його від мережі, перекриваємо подачу холодної води і залишаємо бойлер остигати. Це потрібно, щоб не отримати опіки і безпечно все злити.
У цей час можна підготувати ємності, в які будете зливати воду.
Про всяк випадок доторкніться до бака, щоб бути впевненими, чи можна зливати воду з бойлера. Він має бути холодним. Далі вибирайте той спосіб, який вам підходить.
По-перше, воду можна зливати через клапан. Для цього відкривається кран гарячої води на змішувачі, щоб забезпечити надходження повітря в бак. Потім до зливного отвору запобіжного клапана приєднуємо шланг, а другий кінець опускаємо в ємність, раковину або ванну.
Плавно відкриваємо запобіжний клапан і зливаємо воду. Цей спосіб підійде не всім, оскільки головна мета цього отвору – скидати надлишковий тиск, і він може мати занадто маленький діаметр. Через це процес може розтягнутися надовго.
По-друге, можна для зливу води використовувати змішувач. Від’єднуємо гнучкий шланг під холодну воду, під’єднуємо туди шланг для зливу води, кінець якого прибираємо в ємність для зливу. Потім відкриваємо гарячу воду на змішувачі і зливаємо. Тут потрібно бути обережними, оскільки в процесі може розбризкуватися вода.
У деяких моделях є спеціальний зливний кран. З ним взагалі все просто – підключаєте до нього шланг і зливаєте воду через нього.
Найпростіший спосіб – це викликати сантехніка, який сам огляне прилад і спустить із нього воду.
Раніше УНІАН розповідав, яку температуру виставити на бойлері.