Середа, 22 Січня, 2025
Лайфхаки

Взимку в баку має бути якомога більше пального: ось чому

Взимку в баку має бути якомога більше пального: ось чому

Є досить спірне питання щодо бензину – думки експертів щодо того, чи потрібно заливати повний бак взимку, розходяться. Одні стверджують, що в зимовий час це необхідно робити, а інші ж запевняють, що зараз у цьому немає необхідності.

Взимку якісний бензин зазвичай не замерзає, оскільки для цього його температура має опуститися нижче позначки 70°С. Однак є загроза того, що на дні бака біля бензонасоса є вода, і вона може замерзнути і за невеликого морозу, а потім “запакувати” сітку бензонасоса. Через це бензин не проходить, і мотор не запускається.

Чи можна заправляти повний бак у зимовий час

За відомостями деяких експертів, саме взимку бак потрібно наповнювати повністю, щоб уникнути появи рідини на його дні. Вони стверджують, що, якщо в ємності мало бензину, він швидше розігрівається внаслідок роботи бензонасоса, і з’являється конденсат. І потім вода опускається вниз, оскільки вона важча, аніж пальне. Ці ж експерти стверджують, що саме заливка повного бака бензину допоможе уникнути такої проблеми, оскільки конденсату просто не буде де збиратися.

Чи потрібен повний бак взимку

Інші експерти стверджують, що теплонасос не здатний сильно розігріти пальне і спровокувати виникнення великої кількості конденсату. Крім того, вони зазначають, що у більшості сучасних автомобілів бензобаки пластикові, а не металеві, і на пластику конденсату з’являється в рази менше, аніж на металі. За їхніми словами, взимку в ємності може з’явитися мінімальна кількість конденсату, і немає різниці – він буде повний чи напівпорожній.

Більше конденсату нібито з’являється навесні та восени, оскільки в цей період частіше бувають перепади температури, і при цьому саме повітря вологе. Взимку ж здебільшого зберігається мінусова температура і вологість повітря невисока. Бак – це не закрита система, в нього надходить повітря з навколишнього середовища, тому і конденсат там може з’являтися.

Водночас деякі автолюбителі наводять аргументи, які пояснюють, чому не можна заправляти повний бак автомобіля. Автомобілісти попередили про низку мінусів наповнення ємності до країв:

  • При повній заправці нібито більше бензину випаровується.
  • Машина стає важчою, через що менш жваво їде, і збільшується витрата пального.

Крім того, якщо машина на максимум заправлена, є ризик, що бензин зможуть злити злодії.

Чому взимку не можна їздити з порожнім баком

У зимовий час у автомобілів витрата пального набагато більша, аніж протягом інших сезонів, – приблизно на 20%. Це пов’язано з низкою чинників:

  • Робота пічки, обігрівачів, кондиціонера.
  • Використання зимової гуми (вона важча, ніж літня).
  • Машині важче рухатися, зокрема, через сніг.

Часто автомобіль потрібно прогріти перед тим, як почати рухатися, – а це також додаткова витрата бензину. Ось чому взимку не можна їздити з порожнім баком – можна думати, що зможете “дотягнути” до заправки, бо навесні, влітку чи восени це вдалося, а потім розчаруватися. Можливо, машина дуже швидко заглохне, і доведеться просити про допомогу.

Як заправити повний бак бензину взимку

Деякі власники автомобілів бояться заправлятися до країв, оскільки вважають, що можна помилитися, і пальне почне виливатися назовні. Щоб отримати повний бак бензину, головне – правильно вставити пістолет. У баку має опинитися тільки його “носик”. Далі просто потрібно попросити касирів заповнити ємність повністю. Щойно авто буде повністю “нагодовано”, спрацює датчик, і бензин перестане литися. Після цього просто потрібно буде дістати пістолет і поставити на місце.

Чи можна взимку заправляти повний бак газу

У зимовий період не можна на 100% заповнювати балон газом. Таке “протипоказання” існує, оскільки може виникнути проблема через перепад температури і тиску в балоні: при зниженні температури газ стискається, а при підвищенні – розширюється. Ось чому не можна заправляти повний бак автомобіля газом взимку: коли машина з повним балоном з холоду заїде в теплий гараж, газ розшириться, спрацює клапан аварійного скидання тиску, і під авто піде струмінь цього виду пального.

Раніше УНІАН писав, що означає стрілка на покажчику рівня пального.

Інше в категорії