Розповідаємо, як заощадити на дровах і змусити їх горіти довше.
З огляду на недешеву вартість газу, старанні господарі намагаються за можливості опалювати будинки дровами. І на них хочеться заощадити. Зробити це можна, якщо правильно розпалювати піч. Розповідаємо, як зробити, щоб дрова довше горіли.
Що потрібно зробити, щоб дрова горіли довше – хитрість хороших господарів
Дрова в печі горітимуть довше, якщо їх правильно укладати. Є досить проста схема такого укладання:
- найбільші поліна кладуть знизу – близько одне до одного, але зі щілинами, щоб надходив кисень;
- зверху таким же чином кладуть поліна поменше;
- тріски кладуть останніми зверху.
Таким чином виходить деяка подоба піраміди з дров. Потім потрібно розтопити цю піраміду зверху (а не знизу, як робить багато хто), наприклад, за допомогою паперу. Спочатку розгорятимуться верхні дрібні тріски, а потім вогонь плавно перейде на середні й нижні, великі дрова, а сам процес горіння розтягнеться в часі. Один оберемок дров у печі може горіти близько 3-5 годин.
Регулювати горіння потрібно за допомогою заслінки: якщо тяга буде сильною, то дрова в грубці згорять швидше. Тому, щойно піч розтопилася, поступово засувайте заслінку, щоб зменшити надходження кисню і знизити швидкість згоряння. При цьому важливо стежити, щоб повітря було достатньо, інакше вогонь згасне.
Якщо швидко згорають дрова в котлі, то є така схема їх укладання:
- перший ярус дров потрібно покласти на дно топки, як зазвичай;
- наступний ярус викласти зі зрушенням у 5 см – вправо або вліво;
- далі зверху викласти третій і четвертий яруси.
Під виступом, який утворився (праворуч або ліворуч), потрібно розпалити тріски або папір. Таким чином дрова загорятимуться не цілком, а поступово – і перегоратимуть від краю з виступом до протилежного.
Ще одна хитрість полягає в розмірі самих дров: товщина їх має бути не більшою за 9 см у діаметрі, а довжина такою, щоб вони лежали не впритул до дверцят, а із зазором до них у 5-10 см.
Дрова потрібно заздалегідь занести в дім, щоб вони нагрілися і підсохли, якщо потрібно. Слід враховувати і породу деревини – раніше ми розповідали, які дрова дають більше тепла і довше горять.