Середа, 8 Січня, 2025
Автоновини

Складні, але надійні: п’ять гібридних автомобілів, які майже не ламаються

Гібриди – дуже цікава альтернатива традиційним силовим агрегатам. Адже витрата у них менша, а тяги більші. Щоправда, у нас машини з такими силовими установками шаленим попитом не мають.

Але ті, хто все-таки зважився на покупку такого автомобіля, вже переконалися у їхній надійності.

Mitsubishi Outlander PHEV

Outlander III покоління був одним із перших гібридних кросоверів на нашому ринку. І претензій до надійності її силової установки немає.

Але є в нього і свої особливості, а саме — гамірна робота та протікання мастила. Ближче до 150 000 кілометрів варто готуватися до заміни розтягнутого ланцюга ГРМ.

ДВЗ підключений безпосередньо до передніх коліс через сухе зчеплення і одноступінчастий редуктор. А також обертає генератор для підзарядки батареї, яка живить пару електромоторів, а ті надають руху передні і задні колеса. Ресурс літій-іонної батареї – не менше 160 000 кілометрів.

Так що типові проблеми гібрида такі ж, як у звичайних модифікацій, а їх небагато.

Toyota Prius

Prius IV покоління можна посварити за простенькі оздоблювальні матеріали, погану «шумку» або жорстку підвіску. Але чого не буде в списку недоліків моделі, то це серйозних проблем з технікою.

Силовий агрегат Пріуса – зв’язка 1,8-літрового бензинового двигуна 2ZR-FXE, електромотора, силового генератора та планетарного редуктора. Плюс тягова батарея, яка в залежності від версії буде нікель-металгідридною або літій-іонною. Особливого клопоту конструкція не завдає.

Ресурс ДВЗ – мінімум 300 000 кілометрів, інші елементи силової установки не менш довговічні. Але варто пам’ятати, що, заощаджуючи паливо, двигун часто працює на невисоких оборотах, і це призводить до прискореного утворення нагару у впускному колекторі і на дросельній заслінці.

Якщо їх не чистити, згодом зросте вже витрата оливи. Для зменшення ризику перегріву батареї слід регулярно оновлювати знімний фільтр – паперову вставку.

З рештою агрегатів теж проблем немає. Раз на 100 000 кілометрів рекомендується змінювати трансмісійну рідину в редукторі. А ходова частина у гібрида дуже міцна та витривала.

Lexus RX

У тому, що RX четвертого покоління неодноразово ставав популярною преміальною моделлю на ринках, є заслуга гібридної версії. Силова установка потужністю 263 к.с. виконана на базі V6 2GR-FKS, який відомий, наприклад, за Toyota Camry.

Цей двигун легко та без серйозних ремонтів долає 300 000 кілометрів. До слабких місць силового агрегату Лексуса відносяться хіба що недовговічні котушки запалення та помпа, пише ampercar.com. Але не гібридна частина у вигляді двох електромоторів на передній і задній осі.

Немає великих претензій до безступінчастої трансмісії E-CVT. Якщо і виникають нарікання, то не раніше 200 000 кілометрів пробігу і зв’язані з проводкою і акумулятором. Сам блок коробки виходить з ладу дуже рідко.

Звичайно, можна причепитися до салону гібридної версії RX, зібраного з не самих зносостійких матеріалів. Зате у Лексуса не схильний до корозії кузов і міцна, а також проста підвіска.

Volvo XC90

XC90 другого покоління — без усіляких знижок та умовностей конкурент преміальним «німцям» та «японцям». І топова версія шведського кросовера обходиться без двигуна V8 – старша модифікація укомплектована гібридом.

Тут використовується дволітровий турбомотор B4204T35 серії Drive-E, який доповнений компресором та електромотором на задній осі. Сумарна потужність шведського гібрида в залежності від версії – від 320 до 455 к.с.

Спочатку силовий агрегат доставляв деякі проблеми – були випадки заміни електродвигуна за гарантією, а бензиновий ДВЗ виявляв схильність до масложору. Причиною виявилися не найміцніші олійні кільця.

Згодом їх модифікували, і ця проблема зійшла нанівець — залишилися лише протікання сальників і форсунки, що вимагають уваги. Потенційний ресурс силової установки – не менше 250 000 кілометрів.

До трансмісії у шведського кросовера питань не було з самого початку: 8-ступінчастий «автомат» Aisin здатний без нарікань відпрацювати до 400 000 кілометрів. З алюмінієвим кузовом теж проблем мінімум – пофарбований він дуже якісно.

Cadillac Escalade Hybrid

Гібридний Escalade існує лише у кузові GMT926. Позашляховик отримав гібридну систему 2-Mode, яка дозволяє йому рушати з місця та рухатися на низькій швидкості виключно за рахунок електродвигуна.

Якщо цього мало, то в справу вступить шестилітровий бензиновий V8, що вміє відключати половину циліндрів. Сумарна потужність силової установки – 337 к.с.

Шестилітровому бензиновому V8 асистують небачена для звичайного Ескалейда безступінчаста трансмісія, керована електронікою, два електромотори (на гальмуванні вони виконують роль генератора) та 300-вольтова нікель-металгідридна батарея під заднім сидінням.

Орієнтовний ресурс трансмісії – близько 350 000 кілометрів. Головною проблемою можуть стати навіть не рідкісні протікання та збої перших версій електроніки, а дефіцит сервісу та запчастин.

З ДВЗ ситуація простіше. Він відноситься до сімейства Vortec і є спорідненим стандартним двигуном Ескалейда. Потенційний ресурс – не менше 400 000 кілометрів.

Головне — стежити за станом радіатора та помпи, щоб не допустити перегріву і пам’ятати, що економія на оливі загрожує швидким зношуванням вкладишів розподільного валу.

У результаті турботи у Каділака вимагає хіба що пневмопідвіска, де швидко виходять з ладу балони, особливо якщо їх не доглядати. Іржавіє Escalade повільно, а електричними поломками виводить рідко.

Інше в категорії