Новини важкої атлетики

Санкції не працюють: The Times розкрило схему ввезення елітних авто в Росію

Санкції не працюють: The Times розкрило схему ввезення елітних авто в Росію

Країни Європи запровадили санкції проти Російської Федерації після початку повномасштабного вторгнення в Україну, зокрема, під обмеження потрапили і дорогі авто. Ось тільки росіяни продовжують купувати елітні західні машини.

Постійний оглядач The Times Ед Конвей у своїй статті розповів, як дорогі авто потрапляють до Росії в обхід західних санкцій. Він простежив шлях нового Range Rover, виробленого в Соліхаллі.

За його словами, машини привезли на стоянку на кордоні Грузії та Росії. У колоні були Mercedes G-wagons, BMW і Porsche, навіть Lamborghini. Після того, як їх залишили на стоянці, їх відвезли на кілька сотень ярдів до прикордонного пункту, після чого авто перетнули кордон Росії. Потім їх забрала інша вантажівка.

Проїжджаючи по одному, водії кажуть прикордонникам, що вони їдуть транзитом до Казахстану, таким чином машини можуть перетнути кордон, технічно не порушуючи правил. Опинившись у Росії, вони залишаються в країні. При цьому вони навіть не фігурують в офіційних митних даних. З точки зору статистики вони, по суті, зникають.

Ця ситуація пояснює, чому експорт машин з Європи в Росію впав до нуля, але експорт у країни Кавказу і Центральної Азії різко зріс. Раптово Азербайджан, який раніше посідав другорядне місце в торгівлі автомобілями, обігнав Португалію і Швецію і став одним з найбільших автомобільних ринків. Британська автомобільна лобістська група, Товариство автовиробників і торговців, наполягали на тому, що в цьому немає нічого підозрілого. Там запевняли, що Азербайджан не відправляв авто в Росію, вказуючи на митні дані. Як показала історія в Грузії, інформація, яку надає митниця, не є достовірною.

Конвея вказав, що днями BMW зізналася в продажу “понад 100” розкішних авто в Росію через сірий ринок. Заможні росіяни наймають особистих покупців і контрабандистів, щоб ввозити до Москви і Санкт-Петербурга предмети розкоші та останні новинки європейської моди.

Історія з авто важлива тим, що доводить: щоб не говорили дані про торгівлю, санкційні товари продовжують надходити в Росію. Автомобілі не так-то просто заховати, як компоненти безпілотників. Деталі радарів і навігаційні пристрої легко поміщаються в коробки, які можна перевозити на вантажівках. З даних про торгівлю відомо, що Британія та ЄС у безпрецедентних кількостях відправляють на Кавказ так звані товари подвійного призначення.

За ситуацією уважно стежить Пекін. У Китаї створили міжвідомчу групу для вивчення того, як Росія обходить санкції, як щодо товарів, так і щодо фінансових активів, на які Захід наклав арешт – це друга причина для занепокоєння.

Річ у тім, що у Китаю набагато більше фінансових активів за кордоном, ніж у Росії, і він набагато більше залежить від потоків комплектуючих у країну і з неї. Санкції в разі війни з Тайванем повинні змусити Пекін замислитися про свої дії. Вивчаючи дії Заходу щодо РФ, Пекін може готуватися до життя в умовах обмежень.

Замість того щоб спрямовувати свій імпорт і експорт через Кавказ та Індію, як це робить Росія, Китай може спрямовувати компоненти через такі держави-сателіти, як В’єтнам.

Через глобалізацію в разі нової глобальної холодної війни світова економіка не впаде. Якщо Росія – це шаблон, то є підстави вважати, що торгівля не зупиниться, а просто стане складнішою.

Росія обходить санкції Заходу

Прямий експорт заборонених товарів до Росії, безумовно, впав до нуля, але він раптово різко зріс для цілої низки сусідів РФ. Раптово Британія почала відправляти обладнання для безпілотників до Киргизстану і експортувати розкішні авто в Азербайджан, причому у величезних кількостях. При цьому сам Азербайджан різко став експортувати елітні авто в інші країни Кавказу і Центральної Азії, включно з Грузією і Казахстаном, хоча він їх не виробляє.

Інше в категорії