Новини Ромни

СЕМІНАР ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ТА ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

СЕМІНАР ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ  ТА ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

20 грудня 2024 року відбувся онлайн-семінар заступників директорів закладів загальної середньої та позашкільної освіти з теми «Формування патріотизму та національної свідомості здобувачів освіти в контексті впровадження національно-патріотичного виховання». Досвідом роботи ділився Миколаївський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Роменської міської ради.

Семінар розпочався із вітального слова Оксани ЛИТВИН, в.о. директора ЦПРПП, яка зазначила, що в час, коли Україна бореться за свою незалежність та територіальну цілісність, патріотичне виховання набуває особливого значення, воно є фундаментом для формування свідомих громадян.

Директор Тетяна МАТЯШ гостинно відчинила двері до закладу освіти,  провела віртуальну екскурсію рідною школою.

Спікери поділилися глибокими думками, підняли надзвичайно важливі та актуальні теми, які торкаються серця кожного українця.

«Дух нації: патріотизм як основа свідомості» (Оксана КАЛЕНСЬКА, заступник директора з навчально-виховної роботи). Ця тема стала відправною точкою для розмови про глибинні цінності, які об’єднують українців, про історичну пам’ять та усвідомлення себе частиною великого народу.

«Крила свободи у пам’ять про тих, хто не повернувся» (Олена ПИШНЕВСЬКА, учитель історії).  Ця тема нагадала про високу ціну, яку ми платимо за мирне небо над головою, та важливість збереження пам’яті про подвиги захисників.

«Велика Україна в маленькому серці» (Валентина МІРОШНИЧЕНКО, учитель початкових класів). Як виховати в дитині любов до Батьківщини? Як допомогти їй відчути свою приналежність до української культури та історії? Ці питання стали ключовими під час обговорення даної теми.

«Мелодія пензля: історія художника Цюпки» (Тетяна КОВАЛЕНКО, педагог-організатор). Розповідь про життя та творчість художника Цюпки стала яскравим прикладом того, як мистецтво може надихати та об’єднувати, формувати національну ідентичність.

«Українська мова та література як засіб формування національної ідентичності» (Світлана ЯКОВЕНКО, учитель української словесності).  Мова – це душа нації, тому важливим є збереження та розвиток української мови як ключового елемента національної ідентичності.

Ресурсна вправа «Спогади дитинства» допомогла учасникам зануритися у власні спогади та відчути зв’язок з минулим, що живить наше сьогодення (Олена ГАЦЕНКО, практичний психолог).

«Молодь і традиції: «Джура» як платформа патріотичного виховання» (Володимир МАТЯШ, керівник гуртка). Козацькі традиції, звитяги предків та виховання сили духу – все це об’єднано у грі «Джура», яка є потужним інструментом патріотичного виховання молоді.

Хвилини з мистецтвом «Моя країна – Україна» (Людмила МИКОЛЕНКО, учитель образотворчого мистецтва).  На цій зворушливій творчій сесії учасники створювали карту України, писали слова підтримки, вдячності та віри у Перемогу нашої держави.

Патріотизм – це не просто слово, це глибоке почуття любові до своєї землі, поваги до історії та культури свого народу, готовність до самопожертви заради майбутнього країни. Саме тому виховання справжніх патріотів, які будуть будувати сильну та незалежну Україну, є одним із основних завдань сучасної освіти.  

Сподіваємося, що цей захід стане поштовхом до нових ініціатив та проєктів у сфері патріотичного виховання в закладах освіти Роменщини.

Щира вдячність адміністрації та педагогічному колективу Миколаївського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів за цікаву та актуальну інформацію. Семінар залишив багато позитивних вражень.

Дякуємо ЗСУ та всім, хто наближає перемогу, за можливість спілкування.

За повідомленням відділу освіти та центру професійного розвитку

педагогічних працівників Роменської міської ради

СЕМІНАР ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ  ТА ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

СЕМІНАР ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ  ТА ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Інше в категорії