Відділення соціальної роботи є підрозділом комунальної установи «Охтирський міський центр надання соціальних послуг».
Робота відділення покликана забезпечити реалізацію заходів, спрямованих на виявлення та облік сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, та потребують сторонньої допомоги, створення умов для вибору позитивних життєвих орієнтирів та подолання кризових явищ, змоги покращити умови функціонування сімей, що зазнали труднощів, та забезпечення їх прав на гідні умови життя.
З початку 2024 року соціальними послугами відділення охоплено 584 сім’ї, з них 142 сім’ї перебуває в складних життєвих обставинах.
Завдяки роботі фахівців відділення покращено взаємостосунки у цих родинах; підвищено рівень виховного потенціалу батьків; сформовано уміння розподілу власного бюджету; ведення домашнього господарства та покращення санітарно – гігієнічних умов проживання; надано допомога щодо працевлаштування членів родин.
Однією з категорій осіб, які потрапляють в складні життєві обставини, залишаються особи, які перебувають у конфлікті із законом, в тому числі й неповнолітні. Робота з даними особами фахівцями відділення охоплює надання допомоги шляхом здійснення комплексу правових, економічних, організаційних, психологічних, соціальних та інших заходів, зокрема надання послуг, спрямованих на їх соціальну адаптацію.
Соціальною роботою з особами, які перебувають у конфлікті із законом було охоплено 27 осіб – це 100% від отриманих повідомлень про таких осіб.
Домашнє насильство є гострою соціальною проблемою. Як свідчить практика, переважно від домашнього насильства страждають найбільш вразливі верстви населення: жінки та діти.
Низький рівень обізнаності суспільства спостерігається і з питань забезпечення гендерної рівності та протидії дискримінації за ознакою статі. Тож одним із завдань відділення є здійснення просвітницької діяльності та створення системи надання якісних соціальних послуг особам, які постраждали від насильства в сім’ї.
Робота відділення спрямовується на проведення інформаційно-просвітницької роботи, виявлення постраждалих осіб та надання їм необхідних послуг.
Низький батьківський потенціал спостерігається в деяких сім’ях, де дітей виховують одинокі, неповнолітні особи, жінки, які виховувались в інтернатних закладах, особи, життєвий досвід яких перешкоджає виконанню батьківських обов’язків. Для профілактики таких сімей фахівці відділення та психолог надають комплекс послуг, а саме створення належних психолого-педагогічних умов, формування навичок самостійного життя з дитиною.
Також фахівці із соціальної роботи здійснюють перевірку цільового використання коштів при народженні дитини.
Надають висновки до актів оцінки потреб сім’ї для надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.
Складання актів оцінки потреб дає можливість проводити раннє виявлення сімей, які опинилися в кризовій ситуації, вчасно організувати надання їм підтримки.
Таким чином проведення вищеперерахованих заходів розкриває внутрішній потенціал сім’ї та забезпечується максимальна доступність до соціальних послуг.
За необхідності та з метою отримання більш детальної інформації звертатися за адресою м. Охтирка, вул. Перемоги, 1, кабінет № 33.