Середа, 6 Листопада, 2024
Економіка

Нафтові доходи Росії в жовтні впали на третину

Нафтові доходи Росії в жовтні впали на третину

Фото: Getty Images Доходи Росії від продажу нафти впали

Падіння доходів слідує за зниженням цін на нафту на тлі падіння попиту в Китаї та зростання постачання у США, Бразилії, Канаді.

Доходи уряду Росії від нафтової галузі впали на 29% у жовтні порівняно з 2023 роком через зниження цін на нафту та збільшення державних виплат виробникам палива. Про це пише Bloomberg у вівторок, 5 листопада.   Податки на нафту, ключове джерело фінансування війни Росії проти України, минулого місяця скоротилися до 1,05 трлн руб (10,7 млрд доларів) порівняно з 1,48 трлн руб в 2023 році.   Загальні надходження від нафтогазової галузі, 86% яких складають податки на видобуток нафти і так званий податок на прибуток, скоротилися більш ніж на чверть до 1,21 трлн руб.

Падіння доходів слідує за зниженням цін на нафту на тлі падіння попиту в Китаї, який є найбільшим споживачем, і зростання постачання у США, Бразилії, Канаді та Гаяні.   Міністерство фінансів Росії розрахувало жовтневі податки на основі ціни на нафту марки Urals, основної експортної суміші країни, в 63,57 доларів за барель, порівняно з 83,18 доларів рік тому.
Жовтневі доходи були більш ніж на 75% вищими, ніж у вересні. Це пов’язано з тим, що один з ключових російських податків на нафту – податок на прибуток – сплачується чотири рази на рік: у березні, квітні, липні та жовтні.   У жовтні нафтові доходи бюджету РФ були знижені через державні субсидії нафтопереробним компаніям, які частково компенсують їм різницю в цінах на автомобільне паливо в Росії та за кордоном.    За даними Мінфіна РФ, уряд виплатив 106,6 млрд руб (1,1 млрд доларів) національним виробникам палива за внутрішні поставки дизельного палива і бензину. Це порівняно з відсутністю виплат в 2023 році, коли ціни на паливо на внутрішній біржі перевищили поріг, встановлений у формулі виплат, що дозволило уряду зберегти більше коштів у бюджеті.

Нагадаємо, наприкінці жовтня ціни на нафту суттєво втратили у ціні через зниження ризиків для постачання “чорного золота” на світові ринки. 

Джерело

Схожі публікації