Генсек ООН Антоніу Гутерреш. AP
Українське міністерство закордонних справ заявило, що генсек ООН Антоніу Гутерреш шкодить репутації ООН, оскільки прийняв запрошення на зустріч БРІКСМіждержавне об'єднання, геополітична група п'яти країн: Бразилії, Росії, Індії, Китаю та ПАР. Воно утворилося у 2006 році, ПАР приєдналася пізніше. у Казані від керівника РФ Володимира Путіна.
Про це йдеться у заяві МЗС України.
"Генеральний секретар ООН відхилив запрошення України на перший Глобальний саміт миру у Швейцарії. Натомість він прийняв запрошення до Казані від військового злочинця Путіна. Це неправильний вибір, який не сприяє справі миру. Він лише шкодить репутації ООН", — йдеться у повідомленні зовнішньополітичного відомства у соцмережі Х.
Саміт БРІКС у Казані відбудеться 22-24 жовтня. Раніше британська газета The Telegraph повідомила, що Путін проведе цього тижня в Казані зустріч із лідерами понад двох десятків країн. Серед них— лідер Китаю Сі Цзіньпін, прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді та генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш.
Що відомо про БРІКС
БРІКС (англ. BRICS) (від англ. Brazil, Russia, India, China, South Africa — Бразилія, Росія, Індія, КНР, ПАР) — міждержавне об'єднання, геополітична група цих п'яти країн. Воно утворилося у 2006 році, ПАР приєдналася пізніше.
Група БРІКС з моменту заснування у 2006 році пройшла через дві хвилі розширення. У 2011 році до початкового складу приєдналася Південна Африка. У серпні 2023 року до об'єднання було запрошено шість нових членів, зокрема Аргентина, але наприкінці грудня вона відмовилася від вступу. П'ять нових членів — Єгипет, Іран, Об'єднані Арабські Емірати, Саудівська Аравія та Ефіопія — почали повноцінну роботу в БРІКС з 1 січня.
У 2024 році Росія головує в БРІКС. Путін висловив сподівання, що Сі Цзіньпін разом із китайською делегацією приїде на саміт у Казань.