Війна

Обмін із РФ: з полону повернулися ще 34 військовослужбовці “Азову” — Прокопенко

Командир бригади “Азов” Денис “Редіс” Прокопенко. Пресслужба “Азову”

У рамках обміну військовополоненими з Росією, який відбувся 18 жовтня, до України з російського полону повернулись ще 34 військовослужбовці "Азову".

Про це повідомив командир бригади "Азов" Денис Прокопенко.

"Ці воїни 86 днів обороняли Маріуполь, за наказом вийшли з території "Азовсталі" та провели у російському полоні два з половиною роки. Завдяки бійцям Маріупольського гарнізону, Україна витримала перший удар навесні 2022 року", — написав Прокопенко.

Прокопенко привітав їх на рідній землі та подякував за стійкість та вірність Батьківщині.

"Особовий склад бригади з нетерпінням чекав на кожного з вас та робив все можливе, аби поповнити обмінний фонд полоненими росіянами", — наголосив командир.

Він також подякував президенту України, а також представникам МВС, СБУ, ГУР і "Асоціації родин захисників Азовсталі" за роботу над поверненням полонених азовців додому.

За словами Прокопенка, обміни, в яких присутні азовці, потроху стають систематичними, і це є результатом спільних зусиль та наполегливості всіх задіяних у процес осіб на всіх рівнях.

"У російських тюрмах залишаються близько 900 бійців "Азову". Наше спільне завдання — повернути кожного", — додав він.

Україна 18 жовтня провела 58-й обмін військовополоненими з російською стороною, у результаті якого додому повернулись 95 українських військових.

Як повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, "особливість" цього обміну в тому, що додому повернулися й ті українці, які отримали так звані "вироки" та були "засуджені" в РФ.

"28 до тривалих термінів, а 20 – до довічного ув’язнення за захист власної землі від агресора", — йдеться у заяві.

Серед звільнених 69 солдатів та сержантів та 26 офіцерів. Це нацгвардійці, військові моряки, воїни ЗСУ, прикордонники та представники інших підрозділів Сил безпеки та оборони.

Також додому повернули правозахисника, журналіста, активіста й співзасновника Центру прав людини ZMINA Максима Буткевича.

Інше в категорії