У редакцію Ромни 24 надійшло звернення від жительки вулиці Бажанова Галини Уварової. Жінка розповідає, скільки кіл «пекла» їй довелося пройти по інстанціях, щоб довести, що біля її двору є стихійне сміттєзвалище. Але ліквідувати його так і не вдалося – воно й досі «квітне» на березі річки Пипа.
Як пише роменчанка, ще в кінці червня минулого року вона разом із жителями вул. Бажанова подали заяву до Роменської міської ради щодо ліквідації стихійного сміттєзвалища на березі річки Пипа.
У відповідь жінка отримала пояснення, що договорів з КП «Комбінат Комунальних Підприємств» Роменської міської ради не достатньо для того, щоб ліквідувати сміттєзвалище.
Потім пані Галина написала відповідну заяву до Сумської обласної санітарно-епідеміологічної станції. Після цього таки спеціалісти перевірили якість води у колодязі, що знаходиться якнайближче до сміттєзвалища. І в результаті: «…отримала від їхніх працівників звичайний «відфутбол», пише жінка.
Далі вона написала скарги до Міністерства охорони здоров’я України щодо бездіяльності працівників Сумської обласної санітарно-епідеміологічної станції, на сміттєзвалище, і на якість води в колодязі.
Паралельно Уварова відправила заяву і до Антимонопольного комітету України. Адже вважає, що КП «Комбінат Комунальних Підприємств» Роменської міської ради – монополіст.
«Це є – вичерпна правда! У цього підприємства абсолютно відсутня будь-яка конкуренція на ринку побутових послуг у місті. А тому це підприємство зухвало дозволяє собі «диктувати» споживачам виключно ті умови, які в односторонньому порядку, вигідні лише підприємству, а не споживачам, яким, на умовах БЕЗПЕРЕРВНОЇ ФІКСОВАНОЇ АБОНПЛАТИ пропонують за будь-яких умов, ледь не… «сплачувати данину»… їхньому підприємству, – пише жінка у зверненні до нашої редакції.
У результаті численних звернень Міністерство охорони здоров’я України перенаправило звернення до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у Сумській області. І вже через цю інстанцію звернення досягло Департаменту захисту довкілля та природних ресурсів у Сумській області. І нарешті – на місце стихійного звалища виїхала екологічна інспекція, яка таки встановила факт наявності сміттєзвалища та зобов’язала Роменську міську раду «привести територію у належний стан у термін до 01.12.2023 року».
Але, за словами Галини Уварової, сміттєзвалище так і досі лежить. Хоча у травні вже цього року вона знову зверталася до екологічної інспекції, повідомивши, що міська рада не виконала зобов’язання. Їй знову пообіцяли «притягнути винних осіб до відповідальності»…
«Чи притягував у дійсності хто цих «винних осіб» до відповідальності там, чи ні, – цього я не знаю. А от сміттєзвалище, як лежало, так і лежить… Напевно, міська рада знову чекає на осінню негоду, аби в черговий раз відписати мені: «Наразі до сміттєзвалища…НЕМАЄ ПІД’ЇЗДУ(!). А тому його ліквідація запланована на… НАСТУПНИЙ(!) рік…», – скаржиться жінка.
Фото звернень, які надіслала Галина Уварова, додаємо.