Волонтер Григорій Янченко приїхав до Сум. Чоловік збирає гроші для військовослужбовців ЗСУ в центрі міста. Чи впізнають дядю Гришу сумчани і куди поїде чоловік після Сум – розповідає Суспільне.
До Сум приїхав волонтер дядя Гриша. 77-річний херсонець їздить країною і збирає гроші на потреби української армії. У кожному місті він проводить тиждень. Усього ж волонтерській діяльності Григорія Янченка – десять років.
“На зараз я забезпечую дві військові бригади, я фізично не можу щось забезпечити більше. Дуже задоволений з того, що завдяки телебаченню, радіо, розповсюджується інформація, що я не жебрак, а волонтер. З 2014 року займаюсь цим, допомагаю військовим”, – говорить волонтер.
Чоловік розповідає: народився на Чернігівщині, після служби в Збройних Силах переїхав до Херсона, там живе понад 50 років. Не припиняв волонтерити чоловік і під час тимчасової окупації міста.
“В такій амуніції я їздив по місту Херсон, по вулицях і збирав кошти для наших військових. Бували випадки, коли росіяни самі кидали мені гроші. Вони не знали, для якої цілі ці гроші збиралися”, – згадує Григорій Янченко.
Коли зіштовхнувся з прямими погрозами, його евакуювали на Запоріжжя, згадує чоловік. Поживши там, дядя Гриша, як його називають знайомі, ухвалив рішення почати їздити Україною.
“Моя допомога – краплина в морі, але з краплин складаються струмки, зі струмків – річки, а з річок – моря. Я не міг допомагати військовим іншим способом, і вирішив допомагати таким способом”, – пояснює волонтер.
Головною підтримкою в волонтерстві й в житті, говорить пан Григорій, була його дружина. Однак чотири роки тому він став вдівцем.
“Це наша гордість, гордість України. Герой. Всі українці, рівняйтесь на таких людей. Слава Україні”, – каже місцева жителька Валентина.
“В мене з ним спільні знайомі, морські піхотинці, вони його знають. Стільки фотографій його в мене…Я редактор книги Віктора Залевського, там фотографії його є, я впізнала по фотографії”, – говорить Олена Макарчук.
“В інтернеті, по телебаченню, кругом його показують. Золота людина, дай Бог йому здоров’я. Я 5 місяців назад сина поховав. Хай працює чоловік, він робить свою справу”, – каже місцевий житель Анатолій.
Суми стали останнім містом, яке відвідав Григорій Янченко. Працюватиме тут тиждень, потім повезе допомогу на схід військовим. Чоловік говорить: його часто запитують, чим займеться після перемоги.
“Який відпочинок? Після війни з’явиться багато людей з інвалідністю, родин загиблих, дітей-сиріт. Їм потрібна буде допомога. Тому в мене на найближчі 50-70 років роботи не зменшується”, – каже Григорій Янченко.