Автоновини

Nissan створив автомобільну фарбу, яка допоможе економити пальне: як це працюватиме

Японський автогігант Nissan випробовує новий тип фарби, що дозволить знизити температуру в салоні. Це має зробити водіння більш ефективними та приємними у спекотні місяці, а також допоможе економити пальне.

Процес випробування нової фарби почався в листопаді 2023 року. Представники компанії Nissan наголосили, результати просто вражаючі.

Стало відомо, що у новій фарбі використовуються так звані метаматеріали, тобто синтетичні композитні матеріали зі структурою, що демонструє властивості, які зазвичай не зустрічаються в природі.

Припаркований на сонці автомобіль зі спеціальною фарбою дійсно показав менше нагрівання не лише зовнішньої поверхні, а й температури в салоні.

Фактично це означає, що використовувати кондиціонер у салоні доведеться рідше, що в свою чергу заощаджує паливо чи заряд акумулятора.

Метаматеріал усередині фарби містить дві світлореакційні частинки, які надають фарбі властивість розсіювати тепло.

Спершу відбиваються деякі інфрачервоні промені сонячного світла, які виробляють тепло, а потім утворюються електромагнітні хвилі, які протидіють сонячним променям. Це перенаправляє енергію від автомобіля.

Експерти кажуть, що особлива молекулярна структура фарби зменшує передачу тепла на металевий кузов автомобіля та в салон. Наразі авто з новим типом фарби знаходяться на етапі проєктування.

“Хай заткнуться з тим “русскім Донбасом”. Ніна Набока – про своє україномовне село на Донеччині, три шлюби та інтимні сцени в кіно
Сусуму Міура, старший менеджер Дослідницького центру Nissan, покладає великі надії на фарбу.

“Моя мрія – створювати “холодніші” автомобілі без споживання енергії. Це особливо важливо в епоху електромобілів, коли робота кондиціонера влітку може мати значний вплив на стан заряду”, – наголосив фахівець.

Інноваційний тип фарби можна використовувати в будівництві, однак є нюанси: вона не має прозорого шару і може залишати крейдяні рештки після дотику. За словами Міури, фарба продемонструвала стійкість до солі, відколів, відшарування, подряпин тощо.

Схожі публікації