Війна

Україна готова приймати біженців з Курської області: відкрито цілодобову гарячу лінію

Дорожній знак, який показує відстань до російського міста Курськ, Сумська область, 13 серпня 2024 року. Getty Images/Roman PILIPEY

Україна має бути готова до можливого прийняття біженців з Курської області, де ситуація може погіршитися через гуманітарну кризу.

Про це заявила віцепрем'єрка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

У зв’язку з цим Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій України запустило цілодобову гарячу лінію для надання гуманітарної допомоги жителям Курської області, які потребують підтримки або мають намір евакуюватися до України.

Залишити заявку на допомогу можна такими способами:

  • Зателефонувати або написати у Telegram чи WhatsApp на номер: +38 (093) 367-83-68.
  • Написати на електронну пошту: [email protected].
  • "Україна дотримується всіх норм міжнародного гуманітарного права та забезпечить мирним жителям Курської області необхідний захист і підтримку", — підкреслила посадовиця.

    Бої у Курській області РФ

    6 серпня у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування. У Міноборони заявили про бої в регіоні і висування в Курську область резервів російських військ. У ЗСУ ситуацію не коментували.

    Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.

    8 серпні росЗМІ повідомили, що українські військові під час операції у Курській області Росії за добу прорвали дві лінії фортифікаційних споруд. Їх російська влада побудувала за 2,5 роки повномасштабної війни, витративши 15 мільярдів рублів.

    Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.

    На події у Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.

    12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ перебуває близько тисячі квадратних кілометрів території Росії

    Інше в категорії