Розбираємося, де найкраще сушити прання влітку і як сушити речі у квартирі, де немає балкона.
Здається, що влітку одяг висохне в будь-якому місці – на вулиці, балконі та навіть у будинку. Однак тут, виявляється, все не так просто: спосіб сушіння впливає не лише на швидкість висихання, а й на запах, стан тканини та мікроклімат. Де ж розвішувати прання влітку, чи можна сушити речі на сонці, чи краще залишити в домі – давайте розберемося в цих нюансах.
Де сушити речі влітку найкраще
Більшість господинь погодиться, що в теплу пору року немає нічого кращого, ніж вивісити щойно випрану білизну або одяг на вулицю, балкон чи лоджію. Там він швидко сохне, набуває свіжості, плюс це суттєво економить електрику, якщо до цього користувалися автоматичною сушаркою або кондиціонером.
Є, щоправда, в такому способі й мінуси: тканина на сонці може вигоряти і вбирати в себе вуличний пил і пилок різних алергенів. Якщо ви сумніваєтеся, чи можна сушити речі на сонці, то краще їх розвісити в тіні або, принаймні, вивісити навиворіт – це захистить від вигорання.
Чи можна сушити речі вдома влітку
Трапляється, що у квартирі немає ні балкона, ні лоджії, ні спеціально відведеної господарської зони у дворі, яка часто рятує мешканців перших поверхів. У цьому разі прання доводиться сушити просто у квартирі – на сушарці або білизняній мотузці. Не зовсім зручно, але у цього способу є свої плюси:
- прання не брудниться так, як на вулиці або балконі;
- не намокає, якщо раптом почнеться дощ;
- тканина не вигорає на яскравому сонці.
Серед основних причин, чому не можна сушити речі в кімнаті, називають такі:
- речі сохнуть повільніше;
- через підвищену вологість є ризик появи цвілі та грибка;
- може з’явитися запах затхлості, якщо прання сохне дуже довго.
З іншого боку, вологе прання, вивішене в домі в спеку, може поліпшити комфорт: воно робить приміщення прохолоднішим, а повітря – свіжішим.
Щоб від підвищеної вологості не розвивалися пліснява з грибком, сушарку з пранням слід ставити навпроти відчиненого вікна, бажано в приміщенні, де ніхто не спить, а саме прання добре віджимати і розвішувати в один шар.
Ідеальний варіант для літнього сушіння речей такий: розвішувати їх у затінку на вулиці, а в дощові дні або в разі поганого повітря – у будинку, але за хорошої вентиляції.
Раніше ми також розповідали, як зробити рушники м’якими знову – як їх випрати.