16 липня Міністерство культури поповнило Національний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини новими надбаннями. Серед них – традиція випікання та дарування обрядових різдвяних пряників на Слобожанщині.
Над поданням номінаційного досьє активно працювали фахівці Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв, носії традиції з Грунської та Чернеччинської громад Охтирського району Сумщини. Також долучилися колеги з Полтавщини й Харківщини – представники обласного центру народної творчості Полтавської обласної ради та Харківського організаційно-методичного центру культури і мистецтва.
Це не просто смаколики – це важлива частина культурної ідентичності нашого регіону, що передається з покоління в покоління! Відтепер місцеві громади мають вжити заходів щодо врахування рекомендацій та пропозицій Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Мінкульту про охорону елементів нематеріальної культурної спадщини.
Географічне розташування елементу нематеріальної культурної спадщини: Котелевська селищна територіальна громада Полтавського району; Грунська та Чернеччинська сільські територіальні громади Охтирського району Сумської області; Краснокутська селищна територіальна громада, Богодухівська міська територіальна громада Богодухівського району Харківської області.
Нагадаємо, Національний перелік нематеріальної культурної спадщини України було започатковано у 2012 році. І сьогодні він продовжує зростати, охоплюючи найцінніші елементи нашої культурної спадщини.