Раннє звернення до логопеда дозволяє запобігти більш серйозним проблемам з мовленням, які можуть виникнути у старшому віці.
Саме з метою підтримки сімей, у яких є діти раннього віку до 4 років з порушеннями розвитку або ризиком виникнення таких порушень в Охтирській міській територіальній громаді при комунальній установі «Охтирський міський центр комплексної реабілітації» у 2024 році запроваджено нову послугу раннього втручання.
Послуга дає можливість своєчасно розпочати інтенсивну допомогу в сприятливому для впливу ранньому віці, запобігає закріпленню неправильних мовленнєвих навичок, які можуть призвести до труднощів у навчанні, спілкуванні та соціальній адаптації в майбутньому, є профілактикою ускладнень.
Одним з основних членів мультидисциплінарної команди раннього втручання є вчитель-логопед Кучер Надія Іванівна – так, як багато дітей раннього віку мають мовленнєві порушення.
Окрім реабілітаційних послуг дітям з інвалідністю спеціаліст надає послугу раннього втручання дітям, які мають мовленнєві порушення.
Вчитель-логопед центру допомагає виявити та виправити мовленнєві порушення: затримка мовленнєвого розвитку, неправильна вимова звуків, порушення граматики, недостатній словниковий запас; розвиває когнітивні навички; формує мовленнєві навички; покращує комунікацію, соціалізацію дитини; навчає батьків, як правильно взаємодіяти з дитиною, як стимулювати розвиток мовлення у повсякденному житті.
Раннє втручання допомагає сім’ям, які мають дитину з особливостями розвитку, краще зрозуміти потреби дитини, отримати необхідну підтримку та навчитися ефективно взаємодіяти з дитиною.
Коли звертатися до логопеда:
Якщо дитина у віці 2-3 місяців не видає гуління, у 6-7 місяців – не белькоче, у рік не намагається вимовляти слова.
Якщо дитина у віці 2 років не вимовляє слова та фрази, у 5 років їй важко будувати фрази та речення.
Якщо мовлення дитини важко зрозуміти.
Якщо є проблеми з граматикою, словниковим запасом, вимовою звуків.
Якщо дитина має інші мовленнєві порушення, такі як заїкання, алалія, дислалія, афазія, дизартрія.
Важливо пам’ятати: чим раніше розпочати роботу з логопедом, тим більша вірогідність успішного вирішення мовленнєвих проблем та покращення загального розвитку дитини.
З приводу отримання додаткової інформації звертатися до управління соціальної та ветеранської політики Охтирської міської ради за адресою: м. Охтирка, вул. Перемоги, 1, кабінет № 3 або за телефоном (05446) 4-15-30 або до комунальної установи «Охтирський міський центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю»: 2-39-24.