Лайфхаки

Чи потрібно відключати все під час грози та щільно зачиняти вікна: розбір популярних порад

Україну накрив природний апокаліпсис – у багатьох містах йшли сильні дощі, гриміли грози, вирувала негода. Львівщина перетворилася на Венецію, а в Харкові сильний вітер зносив дахи будинків, валив дерева і вибивав вікна в будинках. Сьогодні, 13 липня, стався різкий стрибок температури, і нашу країну знову здолала екстремальна спека, але якщо буря повернеться, потрібно знати, що не можна робити під час грози.

Що не можна робити під час грози вдома

Якщо ураган застав вас у власній оселі, а підготуватися заздалегідь можливості не було, потрібно реагувати швидко. Не роздумуйте про те, чи потрібно зачиняти вікна під час грози – однозначно це треба зробити. У жодному разі не ставте навіть на провітрювання, поки не вщухне вітер, інакше сильний порив повітря виб’є шибки та навіть рами, якщо вони дерев’яні.

Далі запам’ятайте, чи можна користуватися телефоном під час грози. Знайте, що якщо на вулиці вирує буревій, і б’ють блискавки, необхідно зняти смартфон із зарядки та відкласти подалі. Непоодинокі випадки, коли саме через грозу та блискавку траплялися стрибки напруги в мережі. Чи можна заряджати телефон під час грози? Ні, він може згоріти разом із розеткою та зарядкою. На жаль, іноді й сам пристрій, навіть не приєднаний до мережі, ризикує отримати розряд і вдарити вас струмом під час розмови.

Знаючи цей нюанс із напругою в мережі, ви знатимете, чи може згоріти телевізор під час грози. Такий ризик присутній щодо будь-якого виду техніки – мікрохвильовок, холодильників, пральних машин тощо. Будь-який пристрій, увімкнений у мережу, може вийти з ладу. Чи треба вимикати комп’ютер під час грози? Зобов’язати вас ніхто не може, але якщо хочете перестрахуватися, краще вийняти вилку з розетки. Звідси стає зрозуміло, навіщо вимикати електроприлади під час грози, тож під час негоди є два варіанти – або вимкнути всі прилади, які ви можете вимкнути, або поставити стабілізатори напруги. Вони допоможуть пом’якшити стрибки і захистити техніку.

Люди, які живуть на дачі або в сільській місцевості, знають, що робити під час грози вдома не можна однозначно – це розтоплювати піч або відкривати димохід. Річ у тім, що гарячий дим, який піднімається вгору, може стати своєрідним провідником для блискавки, збільшуючи вірогідність удару блискавки в димар і, як наслідок, у будинок. Навіть якщо ви піч не палите, що влітку абсолютно природно, відчиняти димар все одно не можна – якщо раптом у нього влучить блискавка, буде пожежа, що швидко переміститься до будинку.

Де не можна стояти під час грози, якщо опинилися на вулиці

Далеко не завжди ураган застає нас у домашніх умовах, інколи він обрушується як сніг на голову просто посеред міста або навіть на природі. Якщо це ваш випадок, пам’ятайте, що відразу необхідно:

  1. відійти від дерев мінімум на тридцять метрів;
  2. вилізти з річки або озера, припинити ловити рибу і купатися;
  3. знайти низькорослу ділянку лісу або заглиблення в землі, сховатися там.

Також дуже небажано збиратися групами, якщо ви були в компанії, коли розпочалася гроза, спробуйте розділитися по 2-3 людини і сховатися від бурі в різних місцях. Якщо в когось є автомобіль, то не переймайтеся про те, чи можна перебувати в машині під час грози – однозначно так. Дозволено сісти в авто, закрити вікна, опустити антену, вимкнути радіо і фари, і просто перечекати грозу.

Інше в категорії

Завантажити ще Завантаження...No more posts.