Новини важкої атлетики

Після скасування “торгового безвізу” з Україною ЄС збільшив квоти на низку сільгосптоварів, – Reuters

Європейський союз скоротить імпорт української пшениці та цукру на 80% згідно з новими квотами. Як передає Reuters, рішення було ухвалено під тиском стурбованих конкуренцією європейських фермерів. Після цього кроку українські виробники будуть змушені продавати більше продукції на ринках Азії та Африки, припускає новинне агенство.

Нагадаємо, після початку російського вторгнення 2022 року ЄС на знак солідарності, а також через блокування експортних шляхів Чорним морем, відкрив свої продовольчі ринки та тимчасово скасував мита й квоти для України. Однак на початку червня 2025 року торговельний безвіз завершився.

Таким чином, хоча оновлені обсяги безмитних поставок і вищі за ті квоти, що були передбачені першою угодою про вільну торгівлю між ЄС та Україною, чинною з 2016 року, але будуть значно нижчими за обсяги безмитного імпорту за останні три роки.

Нове рішення ЄС збільшує довоєнну квоту України на безмитний імпорт пшениці з 1 до 1,3 мільйона тонн у рамках переглянутої угоди про вільну торгівлю. Це ж торкнеться і квоти на український цукор, що зросла з 20 до 100 тисяч тонн, а також ячмінь (з 350 000 тонн до 450 000 тонн). Квота для України на м’ясо птиці також була збільшена з 90 000 тонн до 120 000 тонн.

Оновлена торговельна угода охоплює 40 товарів і має бути ухвалена кваліфікованою більшістю країн-членів ЄС.

Український експорт до ЄС – інші новини

З червня 2022 року до 5 червня 2025 року Євросоюз тимчасово скасував мита та квоти на українську сільськогосподарську продукцію. Це рішення було ухвалено через повномасштабне вторгнення Росії, щоб допомогти Україні компенсувати зростання витрат на експорт через територію ЄС, оскільки Росія заблокувала традиційні морські маршрути в Чорному морі.

Ці заходи було скасовано, а ЄС оголосив про намір укласти нову торговельну угоду з Україною. 30 червня європейський комісар з питань торгівлі Марош Шефчович повідомив про попередню домовленість щодо нової угоди.

За його словами, Євросоюз відкриє свій ринок для українських продуктів більше, ніж до війни, враховуючи “чутливість деяких секторів агропромислового комплексу”.

12 червня в Раді Євросоюзу скасували всі додаткові перевірки для насіння буряків, соняшнику, ріпаку та сої з України. Таким чином, насіння цих видів, вироблене в Україні та Республіці Молдова, зможе потрапити на ринок ЄС.

Інше в категорії

Завантажити ще Завантаження...No more posts.