Наука

ШІ допоміг завагітніти жінці після 18 років спроб

Американська пара вперше завагітніла завдяки новітньому методу STAR, що застосовує ШІ для виявлення одиничних сперматозоїдів.

У США подружжя, яке протягом 18 років не могло завагітніти, нарешті чекає на первістка – і все завдяки революційному методу запліднення з використанням штучного інтелекту.

Це перший у світі випадок вагітності, досягнутої за допомогою технології STAR (Sperm Tracking and Recovery), повідомляє CNN.

Пара, що побажала залишитися анонімною, не могла мати дітей через азооспермію у чоловіка – рідкісний стан, за якого в спермі практично відсутні сперматозоїди. Звичайні методи ЕКЗ були марними: навіть висококваліфіковані спеціалісти не змогли знайти жодної клітини.

У Центрі лікування безпліддя Колумбійського університету вчені запропонували використати нову систему на основі ШІ – STAR. Вона здатна виявляти навіть поодинокі сперматозоїди, які неможливо побачити під мікроскопом. Після того, як система проаналізувала зразок сперми, вона виявила 44 сперматозоїди менш ніж за годину. Три з них використали для запліднення яйцеклітин жінки – і процедура виявилася успішною.

“Мені знадобилося два дні, щоб повірити, що я справді вагітна. Я досі прокидаюся вранці і не можу збагнути, правда це чи ні” – поділилася майбутня мама.

Метод STAR був розроблений протягом п’яти років під керівництвом доктора Зева Вільямса. Він зазначив, що система аналізує мільйони зображень зразка сперми, ізолює знайдені клітини в спеціальне середовище, після чого ембріологи можуть їх вилучити та використати для ЕКЗ.

“Примітно те, що замість звичайних [200-300 мільйонів] сперматозоїдів у типовому зразку, у чоловіків з азоспермією може бути лише два чи три сперматозоїдів. Не 2 чи 3 мільйони, а буквально 2-3 одиниці. Але завдяки точності системи STAR навіть ці кілька клітин можна використовувати для успішного запліднення”, – наголосив Вільямс.

Наразі пара очікує на народження дитини, а вчені впевнені, що технологія STAR відкриє шлях до батьківства для багатьох безплідних чоловіків у всьому світі.

Раніше повідомлялося, що ізраїльський стартап із виробництва тестів за слиною розробив перший в історії тест на вагітність на основі слини.

Інше в категорії

Завантажити ще Завантаження...No more posts.