Наука

Міносвіти спростувало інформацію про те, що військова підготовка не буде обовʼязковою для студентів

Суспільство

У четвер, 3 липня, Міністерство освіти і науки України спростувало інформацію про те, що військова підготовка буде необовʼязковою для студентів з наступного навчального року

Зміст

Про це повідомляє заступник міністра освіти Михайло Винницький у facebook.

Міносвіти спростувало інформацію, що поширилася мережею та ЗМІ, нібито курс базової військової підготовки “не буде обов’язковим для студентів”.

“Наразі у Верховній раді зареєстровано законопроєкт 13347, яким пропонується запровадити у всі освітні програми фахової передвищої та вищої освіти, замість курсу “БЗВП” (який завершується присудженням військово-облікової спеціальності (ВОС) і складанням військової присяги) дисципліну “Основи національного спротиву”. Передбачено, що ця дисципліна буде обов’язковою для всіх студентів і студенток другого року навчання всіх коледжів і університетів України”, – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що основний акцент зроблять на домедичній допомозі, теорії вогневої підготовки та ознайомленні з цифровими технологіями для безпеки й оборони. Польові навчання будуть мінімальними, лише для базових навичок поводження зі зброєю та орієнтації на місцевості.

Читайте також: “Велика кількість аспірантів була відрахована”: у Міносвіти прокоментували ситуацію зі вступом задля уникнення мобілізації

Міносвіти наголосило, що новий курс не готує студентів до мобілізації, адже мобілізаційний вік залишається незмінним – з 25 років. А для студентів, яким релігійні переконання забороняють носити зброю, збільшать кількість годин з домедичної допомоги. 

“Зараз університети вже розпочали підготовку до викладання в новому навчальному році Теоретичної частини БЗВП, обсягом 3 кредити. Ця підготовка залишається в силі, адже теоретична частина курсу “Основи національного спротиву” мінімально відрізнятиметься від теоретичної частини БЗВП. Різнитиметься практична складова, яка в разі прийняття законопроєкту 13347 буде суттєво іншою. Але підготовка до запровадження цієї практичної частини розпочнеться з нового року, тому все що вже зроблено в плані підготовки залишається в силі”, – зазначається у повідомленні.

  • 18 квітня стало відомо, що Міністерство освіти і науки спільно з Міністерством оборони проводять консультації щодо змісту та формату практичної частини загальновійськової підготовки у вишах.

Інше в категорії

Завантажити ще Завантаження...No more posts.