Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну FPV-дрони стали критично важливим інструментом у війні. Їх активно виготовляють в Україні, волонтери і держава закуповують їх для потреб ЗСУ.
За останні два роки українці розробили, випробували, впровадили у виробництво десятки моделей FPV-дронів https://drontech.com.ua/kvadrokptery/fpv-droni різного розміру, призначення, з різними технічними характеристиками під певні потреби наших збройних сил.
Потреби в дронах також змінюються швидкими темпами. В другій половині 2023 року на фронті затребуваними були фпв дрони 7-дюймові, що використовувались для камікадзе-місій. Вони атакували техніку і живу силу росіян. Дальність польоту таких дронів була приблизно до 7 км, а максимальна вага, яку вони могли підняти в повітря, не перевищувала 1,5 кг.
Згодом зросла потреба в дронах більшого розміру, більшої вантажопідйомності і дальності польоту. 10 дюймів — найбільш ходовий розмір в 2024 році.
Магазин дронів https://drontech.com.ua/ демонструє асортимент ФПВ-дронів, що потрібні ЗСУ на сьогоднішній день. З нових характеристик можна відмітити стійкість до систем радіоелектронної боротьби. Українські виробники застосовують власні розробки, унікальні технології, щоб досягти максимальної невразливості дронів до дії РЕБ.
Дуже потрібні на передовій дрони на оптоволокні https://drontech.com.ua/kvadrokptery/dron-optovolokno . Вороги їх мають в необмеженій кількості, ці дрони керуються через оптоволоконний кабель, що тягнеться від дрона до пульта оператора, і взагалі не реагують на РЕБ. Українські виробники мають достойні моделі оптоволоконних дронів, що можуть летіти на відстань понад 10 км і вражати цілі, насамперед — ворожі РЕБи, щоб після цього в бій могли вступити звичайні ФПВ.
Не секрет, що ворог полює за операторами дронів. Щоб убезпечити операторів і покращити керування, в Україні розробили і впровадили у виробництво наземні станції управління ФПВ дронами. Це збірні комплекси обладнання: антен з різними параметрами, ретрансляторів та інших компонентів. Станції встановлюються на високих щоглах, а оператор в цей час може перебувати у більш безпечному підземному укритті і звідти керувати польотом. Тож таке допоміжне обладнання є не менш важливим, ніж самі дрони: воно береже і дрони (вони менше втрачаються через втрату керування, дію РЕБ ворога) і головне — береже життя операторів дронів.