Новини важкої атлетики

Без перегляду прайс-кепів влітку нас може чекати дефіцит потужності, – Омельченко

Для уникнення енергетичної кризи влітку Україні слід переглянути чинні прайс-кепи. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

За його словами, чинна модель граничних цін створює серйозні перешкоди для імпорту електроенергії в пікові години доби. Це вже помітно у травні, коли погодні умови ще не створюють екстремального навантаження на систему.

“Поточні цінові обмеження гальмуватимуть імпортні поставки у вечірні години (17:00-23:00) – саме тоді, коли вони найбільш необхідні. Це вже відбувається у травні – ще до початку спекотного періоду”, – підкреслив експерт.

Омельченко наголосив, що без перегляду прайс-кепів влітку може виникнути дефіцит електроенергії, оскільки зійдуться два негативні фактори – підвищення попиту на фоні спеки та обмежена доступність атомної генерації через планові ремонти.

“Якщо рівень граничних цін залишити незмінним, то це може призвести до значного непокритого дефіциту потужності вже влітку”, – застеріг він.

Крім того, експерт звернув увагу на потребу в закачуванні значних обсягів газу до ПСГ, що також посилює загальну енергетичну вразливість України. 

Омельченко також розкритикував аргументацію НКРЕКП щодо низьких цін у ЄС у літній період, зокрема у вечірні години.

“Якщо чесно, то не дуже зрозумів аргументи НКРЕКП стосовно їх прогнозу низьких цін у ЄС упродовж літнього періоду, навіть у вечірні пікові години споживання. Тоді виникає питання – чому промислові споживачі так стурбовані відносно зростання цін через можливу зміну прайс-кепів”, – сказав він.

“Якщо, дійсно, у ЄС ціни на е/е будуть низькими,то тоді промисловці мають радіти й закуповувати їх там. Зростання граничних цін тут точно на заваді не буде”, – додав Омельченко.

Нагадаємо, в “Енергетичній компанії України” заявили, що скасування граничних цін на ринку електроенергії “на добу наперед”, внутрішньодобовому та балансуючому ринках залишається ключовим питанням для синхронізації українського енергетичного ринку з європейським.

Інше в категорії

Завантажити ще Завантаження...No more posts.