Ділки виготовляли фальшиві меддовідки про тяжкохворих дітей, що дозволяли не лише уникнути служби, а й легально виїхати за кордон. Правоохоронці вже провели понад 30 обшуків та встановили щонайменше 35 осіб, які скористались цією злочинною схемою. Триває розслідування.
За даними слідства, злочинна схема діяла протягом року, до якої були залучені десятки людей. Організатором виявився 42-річний мешканець міста Шостка. За грошову винагороду від 4 000 до 10 000 доларів, в залежності від матеріальних можливостей клієнтів, пропонував їм повний пакет документів для отримання незаконної відстрочки від мобілізації. У центрі оборудки — фальшиві медичні довідки про тяжке захворювання дитини. Саме вони дозволяли не лише уникнути служби, а й виїхати за кордон під час воєнного стану.
Оформлення проходило за чітким сценарієм: початкова сума $1000 — як «гарантія», далі — перелік потрібних довідок, фальсифікація медичних даних, і зрештою — виготовлення офіційних документів, внесених до державних реєстрів.
Слідчі Слідчого управління у взаємодії з оперативниками управління карного розшуку ГУНП в Сумській області, спільно з працівниками Служби безпеки України, за процесуального керівництва Шосткинської окружної прокуратури, провели понад 30 обшуків у медичних установах, військкоматах і за місцями проживання підозрюваних. Виявлено щонайменше 35 осіб, які скористались цією схемою.
Серед вилученого — десятки підроблених довідок, печатки, електронні носії з переписками, великі суми готівки та чорнові записи. Частину медичних довідок виготовляли «заднім числом», а діагнози копіювали з реальних історій хвороби тяжкохворих дітей.
Організатору вже оголошено про підозру за ч. 2 ст. 369-2 та ч. 3 ст. 332 КК України. Наразі триває розслідування з метою встановлення всіх учасників злочинної мережі, які будуть притягнуті до кримінальної відповідальності згідно з чинним законодавством, повідомили в поліції Сумщини.