Новини хокею

Хокейне прокляття останніх турів збірної України

Сборная Украины по хоккею, фото – ФХУ

Поступившись у заключному турі чемпіонату світу в Дивізіоні IA Японії (2:3), збірна України втратила чудовий шанс повернутися до еліти світового хокею, де востаннє синьо-жовті грали у 2017-му році. Невдалі матчі в останній ігровий – злий рок синьо-жовтих. У п’яти з 10 випадків, коли Україна грала у другому дивізіоні світового хокею, путівку в еліту команда втрачала в заключному турі. Згадаймо, як це було.

Дивіться також: Японія – Україна. Відео огляд матчу за 3 травня

2008

Збірна України проводила свій перший сезон у першому дивізіоні після вильоту з еліти. Тоді дивізіон I був розбитий на дві групи, по шість команд у кожній. Переможці кожної – виходили до еліти.

Читайте також: Христич: Команда не грала так, як говорили тренери

Синьо-жовті потрапили до групи В, яка грала в Японії, і отримавши в суперники, окрім господарів турніру збірні Литви, Хорватії, Естонії та Угорщини. З першими трьома Україна впоралася без проблем – три перемоги із загальним рахунком 13:2. У Японії виграли по булітах. В останньому турі у грі з Угорщиною, яка виграла всі чотири матчі в основний час, Україну влаштовувала лише перемога. Не склалося: поразка 2:4 та підсумкове друге місце з чотирма очками відставання від першого.

2009

Наступний мундіаль проходив за тією самою схемою. Україна знову опинилася у групі В, яка грала у Польщі, та отримала у суперники, окрім господарів, збірні Італії, Великобританії, Нідерландів та Румунії.

Читайте також: Капітан збірної України з хокею Мережко: Нема емоцій зараз. Важкий результат

І знову ситуація повторилася: перемоги над трьома останніми командами із загальним рахунком 16:3, виграш у Польщі по булітам, і необхідність перемагати в останньому турі Італію, яка підходила до матчу з Україною зі 100% показниками у чотирьох матчах. І знову програш синьо-жовтих (0:2), друге місце у групі та чотири очки відставання від першого місця.

2010

Цього разу Україна потрапила до групи А, матчі якої проводились в Австрії. Окрім господарів, опонентами синьо-жовтих стали збірні Литви, Японії, Нідерландів та Сербії. Доля єдиної путівки до еліти вирішувалася в останньому турі, до якого Україна та Австрія підійшли кожна із чотирма перемогами у чотирьох матчах.

Україна поступилася 1:2, посівши підсумкове друге місце і на три очки відставши від Австрії.

2011

Шанс повернутися до еліти Україна мала 2011-го, коли Київ отримав право приймати матчі Групи В. У суперники синьо-жовтим дісталися збірні Казахстану, Великої Британії, Польщі, Литви та Естонії.

Але все пішло не так уже з першого туру, в якому Україна поступилася Великій Британії 3:5. Далі були три перемоги над Литвою, Польщею та Естонії. Перед останнім матчем у групі та київському турнірі – Україна – Казахстан – ситуація була така: Велика Британія – 12 очок, Казахстан – 12 очок, Україна – 9. Виграш України у Казахстану як мінімум змушував би рахувати додаткові показники у трьох збірних (у синьо-жовтих перед грою вони були гіршими за всіх конкурентів), але до цього справа не дійшла: поразка в овертаймі 2:3 у переповненому Палаці спорту залишила господарів на третьому місці.

2025

Щоб повернутися до еліти, Україні було достатньо не програти в основний час Японії.

1998-го Україна легко виграла групу, вигравши всі сім матчів – у Словенії, Естонії, Данії, Норвегії, Великої Британії, Польщі та Нідерландів. 2012-го Україна посіла останнє, шосте місце у своїй групі (після Словенії, Австрії, Угорщини, Японії, Великої Британії), вигравши по буллітах лише у Японії у заключному турі та вилетівши до Дивізіону IB. 2014-го – Україна була четвертою у групі, 2015-го – знову шостою. 2017-го Україна знову приймала свою групу, але програла всі п’ять матчів, один – по булітах (в останньому турі Кореї), посівши останнє місце у групі та вилетіла до Дивізіону IB.

Джерело

Інше в категорії

Завантажити ще Завантаження...No more posts.