Новини Охтирка

Полин-зоря, що опалила світ

Минуло вже 39 років від дня Чорнобильської катастрофи, яка й досі залишається болючим нагадуванням про справжню суть радянської системи – її байдужість до людського життя, замовчування правди та безвідповідальність. Цю страшну ціну заплатили країни та народи, змушені бути частиною імперії, а разом з ними постраждала й вся Європа.

Полин-зоря, що опалила світ 26 квітня в Україні вшановують День пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи – однієї з наймасштабніших і найтрагічніших подій в історії ядерної енергетики. До цієї скорботної дати Охтирська центральна публічна бібліотека Охтирської міської ради підготувала тематичну виставку «Полин-зоря, що опалила світ», аби нагадати про гіркі уроки Чорнобиля та вшанувати героїзм ліквідаторів.

Полин-зоря, що опалила світ Видання, представлені на виставці, не лише висвітлюють причини трагедії та події, що сталися після вибуху на Чорнобильській АЕС, а й глибоко розкривають її як національну трагедію, що залишила по собі болючу психологічну рану та стала важким тягарем для економіки країни. Чорнобиль вибухнув не лише через людський фактор, порушення правил безпеки та конструктивні недоліки реактора, а й через закритість і замовчування, що панували в тодішній системі. Саме ця завіса секретності зробила масштабну катастрофу неминучою.

Полин-зоря, що опалила світ Книги розповідають про героїв-ліквідаторів, які, не шкодуючи себе, зупиняли катастрофу, ризикуючи власним життям і здоров’ям заради порятунку людства. Також на сторінках видань – долі звичайних людей, мешканців зони ураження, які пережили примусове виселення, втрату домівок і згубний вплив радіації. Це щемливі, але надзвичайно важливі свідчення правди, яку ми зобов’язані пам’ятати, аби подібна трагедія ніколи не повторилася.

Полин-зоря, що опалила світ Окремим розділом виставки є художні твори, сторінки яких пронизані жахами катастрофи та впливу її на долі жителів Славутича, Прип’яті, Чорнобиля та ще багатьох великих і малих населених пунктів, що потрапили в зону ураження. Серед них твори І. Драча та Л. Віриної, С. Алексієвич та Є. Гуцала, А. Дудченка та В. Яворівського.

Полин-зоря, що опалила світ Чорнобильська катастрофа серйозно підірвала довіру світової спільноти до ядерної енергетики. У період із 1986 по 2002 рік у світі не було збудовано жодної нової атомної електростанції – страх перед можливим повторенням трагедії залишався занадто великим.

Полин-зоря, що опалила світ Уже в наш час, під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році, Чорнобильська АЕС знову опинилася в центрі небезпеки – станція була окупована російськими військами. Це призвело до збільшення рівня радіації у багатьох точках зони відчуження, викликавши занепокоєння в усьому світі. На щастя, 31 березня 2022 року станцію було звільнено.

Полин-зоря, що опалила світ 26 квітня – день пам’яті не лише про саму Чорнобильську катастрофу, а й про всіх, хто загинув від її наслідків, а також про неймовірний героїзм працівників станції, ліквідаторів, пожежників, медиків та всіх, хто брав участь у ліквідації аварії. Завдяки їхній самопожертві вдалося запобігти ще масштабнішій трагедії.

Інше в категорії

Завантажити ще Завантаження...No more posts.