Новини важкої атлетики

Чи стануть платіжки більшими: якими будуть тарифи на воду в травні

Наразі в Україні діє мораторій на підвищення тарифів на холодну та гарячу воду. Однак громадяни непокояться, чи не зміниться щось у найближчому майбутньому.

Ми розібралися, які зараз діють тарифи на воду за лічильниками. Експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук поділився порадами для економії та своїм прогнозом щодо цін.

Скільки коштує 1 куб води за лічильником в Україні

За словами Корольчука, тарифи на холодну і гарячу воду в різних регіонах відрізняються.

У середньому тариф на холодну воду за лічильником в Україні становить 30-40 гривень, а має бути, на його думку, мінімум 60 гривень за кубометр.

“Тариф на гарячу воду в середньому становить 90-100 гривень. Мінімально можливе подорожчання до 150 гривень. Підвищення тарифів, на жаль, має бути, тому що компанії-постачальники несуть втрати, які потрібно покривати, і вони їх закладають нам у тариф. Якби компанії могли провести модернізацію, відремонтувати труби, то тарифи не були б такими високими”, – пояснив експерт.

Він переконаний, що хоча зараз діє мораторій, очікується підвищення тарифів для всіх споживачів ближче до осені або восени.

Щоб тариф за холодну воду і гарячу так сильно не “кусався”, Корольчук рекомендує мінімізувати використання води в побуті. Наприклад, якщо людина звикла 20 хвилин проводити під душем, то цей час варто скоротити до 10 хвилин. Ще можна використовувати пральні машини, які витрачають менше води.

Скільки платять за воду в різних регіонах України

Національна комісія, що регулює енергетику і комунальні послуги (НКРЕКП) рекомендувала українським постачальникам тримати ціни на воду такими, якими вони були на момент початку повномасштабної війни. Але влада на місцях має право переглядати тарифи і без схвалення цього органу.

Розглянемо, скільки коштує куб холодної води в Україні на практиці і де піднімуть ціни. Середня вартість одного кубометра – близько 41 гривні, проте в реальності ціни далеко відійшли від цієї межі.

Якщо говорити про обласні центри, то розглянемо ситуацію в кількох. У Києві ціна на воду для населення не змінюється з травня 2024 року. Жителі столиці платять за куб 30,38 грн. У Дніпрі тариф дещо вищий, там за куб доводиться платити 47,18 гривень.

Водночас у Львові кубометр обійдеться вам у 25,88 гривень, а в Одесі – 29,3 гривні. Один із найнижчих тарифів у Харкові. Городяни платять за воду 24,51.

Перейдемо до населених пунктів, де планується підвищення.

З 1 травня в Каневі Черкаської області зросте вартість водопостачання та водовідведення. Тариф збільшиться на 11,94 грн і становитиме 85,44 грн. При цьому в інших містах регіону вартість води ще вища. Йдеться про Звенигородку, Тальне та Золотоношу, але там місцева влада з бюджету частково компенсує тарифи. У Каневі ж голосування за таку ініціативу провалили.

У Шостці Сумської області тарифи підніматимуть двічі протягом 6 місяців. З травня доведеться платити по 52,3 гривні (було 41,87 грн), а з серпня – 62,8 гривні за куб води.

У Береговому Закарпатської області тариф зріс у квітні і становить 67,14 грн за куб.

У Чорткові Тернопільської області також планують підняття. Куб води обходитиметься 79,67 грн.

довідка

Чи стануть платіжки більшими: якими будуть тарифи на воду в травні

Юрій Корольчукексперт Інституту енергетичних стратегій

Юрій Корольчук родом зі Львова. Навчався у Львівському національному університеті ім. Івана Франка. Корольчук працював у Львівській обласній державній адміністрації, був керівником пресцентру держкомпанії “Газ України”.

Крім того, очолював пресцентр ВАТ “Укртранснафта” та й був керівником пресцентру групи “Нафтогаз”. Зараз Корольчук – експерт Інституту енергетичних стратегій.

Інше в категорії

Завантажити ще Завантаження...No more posts.