Лайфхаки

Що економічніше – бойлер чи проточний водонагрівач: плюси та мінуси пристроїв

За наявності централізованого опалення та каналізації люди отримали можливість користуватися гарячою водою просто з-під крана. Проте влітку під час профілактичних робіт у деяких містах України тепла вода зникає – є тільки холодна. Крім того, за квитанцією за підігрів доведеться додатково платити, тож українці ставлять собі бойлер або проточний водонагрівач.

Що краще – бойлер або проточний водонагрівач

Для того щоб розібратися, що краще – бойлер або водонагрівач, варто розуміти принцип роботи кожного пристрою:

Водонагрівач

Гаряча вода в такому обладнанні подається по трубці через ТЕН. Водонагрівачі бувають двох типів – з напором і без. Модель першого виду можна встановити на будь-який змішувач, потужність нагріву буде близько 36 кВт, підходять для мережі 380В. Їх можна поставити на кухонну раковину, душ і умивальник у ванній і тільки до того, як поставите змішувач.

Модель без напору встановлюється тільки на одну точку обов’язково після змішувача, має свій набір кранів і лійок. Потужність у них ще нижча – до 8 кВт, часто безнапірні водонагрівачі ставлять в офіси, торгові центри, в літній душ на дачі тощо.

Перевага водонагрівача в тому, що він моментально підвищує температуру води, не займає багато місця, не потребує складного ремонту. Але для використання в стандартній квартирі може виявитися не особливо ефективним. По-перше, тому що його не вистачить, щоб набрати ванну або довго приймати душ. По-друге, тому що температура, до якої пристрій нагріє воду, залежить від того, наскільки вона холодна в батареях. Тому взимку ви отримаєте, скоріше, теплу, ніж гарячу. І щоб такий водонагрівач не “вибивав” удома затори, потрібна дуже потужна проводка і пристрої захисного відключення.

Бойлер

Бойлер або водонагрівач накопичувальний, як його помилково іноді помилково називають, має іншу тактику нагріву води, ніж проточна модель. У великому баку спочатку збирається рідина, тільки потім починає підвищуватися її температура.

За видами бойлери поділяються не тільки на вертикальні та горизонтальні, підвісні або підлогові, а й на “сухі” “мокрі”. У першому варіанті ТЕН розміщений збоку від бака в колбі, у другому випадку прямо всередині ємності. Вважається, що моделі з сухим типом нагріву можуть працювати за гарантією 7-8 років і рідше потребують ремонту, ніж їхні “побратими”.

Обсяг бойлера, який вам підійде, залежить від того, як ви збираєтеся ним користуватися:

  • для кухонних потреб – 15-30 літрів;
  • на умивальник – 10-15 літрів;
  • для душу одній людині – 30-50 літрів;
  • для сім’ї – 50-100 літрів;
  • для виробництва або в приватний будинок – 150 літрів і більше.

Безсумнівна перевага бойлера в тому, що він може нагрівати воду до 80 градусів і “роздавати” її на кілька кімнат або точок. З іншого боку, такий пристрій важкий, потребує регулярного обслуговування, а також повністю остигає, якщо в баку немає води.

Обирати, що краще – проточний водонагрівач або бойлер, вам доведеться самостійно, з огляду на витрату води, бюджет, потреби і стан квартири, в якій ви живете.

Інше в категорії

Завантажити ще Завантаження...No more posts.