Лайфхаки

Не можна спускатися в льох без сірника, якщо там зберігається картопля: ось чому

У багатьох українців, які живуть у приватних будинках або квартирах, є льохи та підвали. Там зручно зберігати консервацію, варення, компоти та овочі, а за потреби спускатися за ними. Виявилося, що це може бути небезпечним – дізнайтеся, чому не можна спускатися до підвалу одразу.

Чому не можна відразу спускатися в льох

Одиниці людей знають, яким чином має проектуватися підвал і льох. Звичайно, будь-який будівельник скаже, що підземні приміщення обов’язково треба забезпечувати потужною витяжкою, але дотримана ця умова далеко не у всіх будинках.

Якщо ви зберігаєте у своєму льосі не тільки консервацію, а й овочі, то, найімовірніше, серед них є картопля. Вона лежить у ящиках або горою і споживає кисень. Зворотно “видихає” вуглекислий газ, який, через брак витяжки, накопичується в маленькому закритому приміщенні. Тут і криється причина, чому не можна одразу спускатися до льоху – людина може вдихнути велику кількість вуглекислого газу і втратити свідомість. Можлива навіть загибель, якщо пролежати в такому стані тривалий час.

Перевірити якість повітря і взагалі його наявність можна простим рухом, яким користуються навіть сантехніки. Потрібно запалити будь-який папірець і кинути вниз. Якщо він долетів до дна і там лежить, догоряючи, значить, можна йти. Але коли не можна спускатися в льох – це якщо папірець згас у польоті. Така ознака вкаже на нестачу кисню і велику кількість важких газів. Як альтернатива можна скористатися і спеціальним датчиком, але не в кожного українця він є. Ідеальний варіант – завжди йти до льоху з кимось, щоб спостерігач стояв згори і міг “підстрахувати” вас у разі екстреної ситуації.

Інше в категорії

Завантажити ще Завантаження...No more posts.