Сум’янам чиї квартири постраждали від ворожого удару ввечері 9 лютого, розповіли про можливі варіанти підтримки від міста, держави та благодійних організацій.
З мешканцями пошкоджених будинків поспілкувались керівник робіт з ліквідації наслідків НС Станіслав ПОЛЯКОВ, начальник комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені та пошкоджені об’єкти нерухомого майна Анатолій ЗАНЧЕНКО, начальник управління муніципальної безпеки Віталій ДЕЙНИЧЕНКО, директор департаменту соціального захисту населення Тетяна МАСІК із заступниками, начальник відділу житлово-комунального господарства департаменту інфраструктури міста Олена РОДІНКА.
Представники влади розповіли про першочергові кроки для документування пошкоджень житла, подальшого комісійного обстеження руйнувань та реєстрації у державній програмі «єВідновлення» на порталі «Дія».
Особливу увагу звернули на те, що скористатись державною допомогою можуть лише ті мешканці, які мають документи про право власності на житло. У відновленні втрачених документів та внесенні даних до «Дії» допомагають фахівці управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми», які працюють у штабі з ліквідації наслідків ворожого удару та безпосередньо в ЦНАПі (вул. Британська, 21).
Фахівці департаменту соціального захисту населення розповіли мешканцям, що вони можуть звернутись за гуманітарними продуктовими наборами, які Сумська громада отримала від БО «Благодійний фонд «Global Empowerment Mission UA» (GEM) та фонду Говарда Дж. Баффета, і неурядової організації Fondazione Progetto Arca (Італія).
Також розпочалась реєстрація власників пошкодженого житла на отримання багатоцільової фінансової допомоги від JERU (Програма «Спільне реагування на надзвичайні ситуації в Україні») та Чеської гуманітарної організації «Людина в біді». Для звернення потрібно мати:
фото пошкоджень;
- особисті документи (паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків (індивідуальний податковий номер);
- документи, що підтверджують проживання за адресою пошкодженого домогосподарства (реєстрація, довідка від ОСББ та/або обслуговуючої організації тощо), документ (посвідчення) про належність до категорій вразливості.
Також необхідно надати реквізити для отримання коштів (номер карти для клієнтів АТ КБ «ПриватБанк» або IBAN для клієнтів інших банківських установ). Один представник домогосподарства може при зверненні надати й оригінали документів інших членів своєї родини.
На місці удару безпілотника працівники комунальних служб Сумської громади продовжують аварійно-відновлювальні роботи (забивають вікна у пошкоджених будинках) та прибирають наслідки пожежі й руйнувань.