Субота, 18 Січня, 2025

ВІЙНА

Новини Конотоп

На Сумщині можуть змінити межі районів та громад

На Сумщині можуть змінити межі районів та громад

Народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін в інтерв’ю порталу “Децентралізація” розповів, як можуть змінитися межі областей, районів, громад та старостинських округів України ще цього року.

Зокрема, як наголосив Віталій Безгін найбільші проблеми зараз із Чернігівською, Сумською та Херсонською областями.

Зараз важко говорити про якусь конкретну конфігурацію. Адже вона має бути елементом загальнодержавної регіональної політики: ми маємо в принципі зрозуміти, на чому буде ґрунтуватися економічний розвиток таких територій. Бо навіть після війни російська федерація у формі того чи іншого державного утворення все одно залишиться. А якщо так, залишиться й небезпека, яку вона у собі несе. Може, цієї небезпеки буде менше, ніж зараз, але цей фактор все одно впливатиме, приміром, на залучення інвестицій у прикордонні регіони, – сказав він.

Найвірогіднішим варіантом розвитку таких проблемних районів мають стати військові частини, при цьому уряд повинен повернути громадам «військове» ПДФО. За словами Безгіна така економічна модель є цілком життєздатною.

Ми вже замовили дослідження по всіх деокупованих територіях, і скоро будемо мати всі потрібні цифри. Тоді будемо сідати і перемоделювати громади, розмірковуючи, як ними управляти вже по завершенню війни, – зазначив нардеп.

Він також додав, що повномасштабне російське вторгнення вплинуло на потенціал та спроможність багатьох громад, особливо на сході та півдні України. Багато людей виїхали, багато інфраструктури зруйновано, а перспективи розвитку багатьох населених пунктів стали дуже туманними. Коли так, адміністративно-територіальні зміни у таких громадах є неминучими.

Проте це не означає, що ось ми вже завтра побіжимо нарізати нові громади. Важливо зрозуміти, що кількість громад не має значення, державі важливо лишень, щоб усі громади були спроможними і могли розвиватися. Але для досягнення цих цілей насамперед треба перезатвердити методику спроможності громад, чітко виписавши у ній критерії, яким ці громади мають відповідати. Після цього першого кроку держава та міжнародні донори повинні звернути особливу увагу на економічно слабші громади, щоб підтягнути їх до загального рівня. Насамперед це стосуватиметься громад, розташованих на територіях, які зазнали руйнувань внаслідок бойових дій або катастроф, таких, як руйнація дамби Каховського водосховища. І тільки тоді можна буде говорити про зміни меж громад на законодавчому рівні, – відповів на питання Віталій Безгін.

Інше в категорії