Розглянемо докладніше, чи можна гріти каву в паперовому стакані в мікрохвильовці після того, як вона охолола.
Кава давно б’є рекорди за популярністю в усьому світі. Однак буває так, що приготував чашку улюбленого напою, але випити не встиг. У таку мить постаєш перед дилемою – чи можна розігрівати каву в мікрохвильовці, чи тільки зробиш гірше.
Чи можна гріти каву в мікрохвильовці
За одностайною оцінкою експертів, відповідь на запитання, чи можна гріти готову каву, негативна. І у цього є низка причин. Зокрема, це зробить омріяний напій гіршим і знищить його аромат.
Причини того, чому не можна розігрівати каву, криються в хімічній реакції, якої неможливо уникнути. Це станеться навіть без нагрівання, а просто під час тривалого зберігання напою в чашці.
Хлорогенова кислота в її складі з часом розпадається на хінну і кавову кислоти. У них обох гіркуватий смак. Хінна кислота багатьом знайома, оскільки саме вона відповідає за характерний смак у тоніках. Головна проблема в тому, що нагрівання прискорює цей неминучий хімічний процес.
Чи можна гріти каву в паперовому стакані, якщо це ваш останній у наявності напій? У цьому разі мікрохвильовка стане вашим найкращим помічником, адже значно скорочує час нагрівання, а тому смакові й ароматичні втрати будуть меншими.
Однак найкращим варіантом буде обзавестися термосом або термокружкою, якщо часто страждаєте через холодну каву. Процес розпаду кислоти все ще відбуватиметься, але його наслідки не будуть такими відчутними.
Відмовлятися від улюбленого напою також не варто – він покращує настрій, пам’ять і підвищує концентрацію. Згідно з дослідженнями, антиоксиданти в його складі захистять ваші клітини від пошкоджень. Це життєво важливо для профілактики таких хвороб як діабет і рак.
Тим, хто стежить за вагою, він також буде корисним, бо розганяє метаболізм і навіть може посприяти у скиданні зайвих кілограмів. Водночас варто пам’ятати, що надлишок кофеїну може обернутися безсонням, нервозністю та іншими проблемами.
Раніше УНІАН розповідав, яка кава найкорисніша і найшкідливіша.