На Сумщині працюють над побудовою якісної системи реабілітації. Заступниця Міністра охорони здоров’я Марія Карчевич під час робочої поїздки на Сумщину разом із начальником Сумської ОВА Володимиром Артюхом відвідали реабілітаційні відділення Обласної клінічної лікарні, Обласної дитячої клінічної лікарні, Центральної міської клінічної лікарні міста Суми та медичних закладів Шосткинського та Конотопського районів.
У більшості закладів облаштування реабілітаційних відділень відповідає вимогам: зроблено ремонт, налаштоване обладнання, працюють генератори.
У поодиноких випадках є проблеми з підключенням кондиціонерів чи потрібно доробити ремонт окремих кабінетів, але найближчим часом вони будуть розв’язані. Усі заклади спроможної мережі законтрактовані з НСЗУ.
Загалом реабілітаційну допомогу надають у 15 закладах охорони здоров’я Сумщини. НСЗУ перерахувала більш як 67 млн грн за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в стаціонарних умовах».
Створення сучасних безбарʼєрних просторів, де є всі умови для комфортного відновлення дітей та дорослих, де працює висококваліфікована команда фахівців та імплементовані сучасні практики доказової реабілітації – саме таке завдання поставлено перед медичними закладами.
Якісна та безоплатна реабілітація доступна рівномірно по всій країні – топпріоритет Міністерства охорони здоров’я. Була розроблена концепція розвитку реабілітаційної допомоги, яка покликана втілити цей пріоритет в життя.
Отже, ми системно працюємо над тим, щоб створити найсильнішу галузь реабілітації в Європі. Це наш обовʼязок перед усіма постраждалими через війну, – зазначила заступник Міністра охорони здоров’я України Марія Карчевич.
Планується, що кожна кластерна та надкластерна лікарня матиме у складі власне стаціонарне реабілітаційне відділення, розраховане на 30-60 реабілітаційних ліжок. Загалом в межах країни йдеться про понад 7 800 ліжок.
За перші два квартали 2024 року держава оплатила медзакладам понад 1,3 млрд грн в рамках пакета програми медичних гарантій «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в стаціонарних умовах». Загалом наразі безоплатна для пацієнтів реабілітаційна допомога стаціонарно надається у 295 медзакладах по всій Україні та у 454 — амбулаторно.
За словами начальника Сумської ОВА Володимира Артюха, в умовах повномасштабної війни послуги із відновлення та реабілітації надзвичайно затребувані.
Для того, щоб охопити якнайбільше жителів Сумщини, які потребують таких медичних послуг, на базі лікарень сьогодні відкриваються спеціалізовані відділення. Адже розуміємо, що це важливо і для військових та для їх родин, так і для мирних жителів прикордонної Сумської області, – підкреслив Володимир Артюх.