Війна

Влада Німеччини заборонила державним терміналам приймати танкери з російським скрапленим газом — FT

Танкер Sun Arrows завантажує свій вантаж зрідженого природного газу у порту Пригородне, Росія, 29 жовтня 2021 року. АР

Міністерство економіки Німеччини доручило державним імпортним LNG-терміналам не приймати будь-які російські танкери зі скрапленим природним газом (СПГ) до "подальших розпоряджень".

Про це повідомляє газета Financial Times, посилаючись на лист німецького відомства, який є у розпорядженні редакції.

Зазначається, що вказівку "не приймати жодних постачань російського СПГ" зокрема отримала компанія Deutsche Energy Terminal.

У Мінекономіки ФРН зазначили, що наказ видано з метою захисту "суспільних інтересів, що переважають", і закликало операторів відмовлятися від російського СПГ "до подальшого розпорядження".

Газета пише, що до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році Німеччина була найбільшим імпортером російського газу в Європі. Коли Москва скоротила постачання газу трубопроводами до Німеччини та інших європейських країн, Берлін прискорив пошук альтернатив і побудував низку терміналів для імпорту СПГ морем.

У своєму листі німецьке Мінекономіки також зазначило, що дозволити таке постачання означало б "суперечити самій меті" створення терміналів — забезпеченню незалежності Німеччини та ЄС від російського газу.

Німеччина не імпортує російський ЗПГ з моменту вторгнення РФ до України, і вказівка міністерства "гарантує, що це залишається незмінним".

Хоча США та Велика Британія запровадили заборону на російський СПГ, Євросоюз продовжує імпортувати цей енергоносій — 20% постачань скрапленого газу у Європу йде з Росії.

Більшість цього палива надходить до Франції, Іспанії та Бельгії за довгостроковими контрактами, від яких компанії не можуть відмовитися, якщо не буде запроваджено повну заборону.

Німецька державна енергетична компанія Sefe має довгостроковий контракт на постачання СПГ з російського заводу в Ямалі, водночас майже весь цей обсяг направляється на імпортний термінал у Франції. Там російський СПГ перетворюється на газоподібний стан і надходить до європейської газопровідної системи. З жовтня 2022 року Німеччина почала отримувати газопровідний газ з Франції.

Схожі публікації