Захист будь-якого бронежилета забезпечується бронеплитами різного класу. Їхнє завдання — взяти на себе пряме попадання куль або осколкові поранення. Водночас бронежилет 6 класу характеризується набагато більшим рівнем захисту, ніж бронеплита 3 класу. У чому різниця такого екіпірування — розповімо далі.
Що являє собою бронежилет?
Практично всі сучасні бронежилети складаються з двох компонентів:
- плитоноски;
- бронеплити.
Плитоноска оснащується кишенями, у які з фронтальної та тильної частин вкладаються бронеплити. Деякі модифікації броників припускають можливість захисту балістичним пакетом, водночас головним захисним компонентом залишається плита. Вона може виготовлятися з таких матеріалів, як:
- сталь — характеризується міцністю, але й важить багато;
- надмолекулярний поліетилен (НВМПЕ) — балістичні пакети, що підвищують міцність захисту;
- кераміка — має меншу вагу (порівняно зі сталлю).
Однак важливо врахувати, що під час попадання в керамічну пластину вона руйнується, тому вимагає заміни.
Класи захисту бронежилета
Такий тип захисного екіпірування ділять на 6 класів, проте перші три можна поєднати між собою:
- бронеплити I-III клас — захищають від попадань із пістолетів ТТ, АК та куль калібром 7.62 х 39 Пс та 5.45 х 39 ПС, що робить їх малоефективними на полі бою;
- бронеплита IV клас — стандартний рівень захисту, що передбачає гасіння прямого влучення кулі 7.62 мм з СВД із відстані 10 метрів, що робить такий бронежилет придатним для використання в бойових умовах;
- бронеплита V клас — така плита зупинить бронебійно-займисту кулю калібром 7.62х39 з АКМ;
- бронеплита VI клас — витримує потрапляння Б-32 з СВД із мінімальної відстані 10 метрів.
Звичайно, надійним та захищеним вважається броник VI класу. Водночас вибір виробу залежить не тільки від товщини плити, але й від її площі, ваги екіпіровки та завдань, що ставляться перед воїном. Придбати якісний бронежилет від перевірених виробників ви можете на сайті інтернет-магазину Specprom.
Реклама